Kafam karışık ne yapmalıyım?

Gizli Kullanıcı28 Nisan 2024 16:08

Haksızlığa gelemiyorum ve iş hayatinda birine karşı haksızlık yapıldığında da susamiyorum ama zararlı ben oluyorum. Diğerleri sustuğu ve sesini çıkarmadığı için göze batan ben oluyorum ve bu beni kötü etkiliyor. Ustlerim tarafından kötü biliniyorum ve bana fevrisin olrk geri dönüşler oluyor. Ne yapmak gerekiyor bu durumda kafam çok karışık lütfen

  • Cevaplandı

Merhaba,


Bu durum zorlayıcı olabilir, ancak sakin ve düşünerek tepki vermek önemlidir. Öncelikle, haksızlık hissinin nereden kaynaklandığını anlamak için olayı objektif bir şekilde değerlendirmek faydalı olabilir. Ardından, hislerinizi ifade etmek için uygun bir zaman ve yer seçebilirsiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmek, ancak karşı tarafı suçlamadan yapmak önemlidir. Üstlerinizle yapıcı bir şekilde iletişim kurarak durumu açıklamanız ve çözüm önerileri sunmanız, durumu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Kendinizi ifade etmek için uygun bir dil kullanmak ve sorunun çözümüne odaklanmak önemlidir. Ayrıca, bu tür durumlarla başa çıkmanıza yardımcı olabilecek kişisel gelişim teknikleri veya terapi gibi desteklerden faydalanabilirsiniz.


Psk. Eslem Yılmaz

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Sevdiğim kız ve arkadaşımla olan sorun

Benim hoşlandıgim bir kız var.bu kız aynı zamanda en yakın arkadaşlarimdan biri.birde benimde en yakın arkadaşım sayılan ve benim hoşlandıgim kızlada benden daha çok samimiyeti bulunan erkek dostum var.benim bu kız için olan duygularım bunların samimiyetlerinden sonra gelişti.ben bu kızla arkadaşlağımızın bozulmaması için sessiz kaldım unutmaya çalıştım ama olmadı ve bazı gelişmelerden ötürü benim erkek olan yakın arkadaşıma bu durumdan bahsettim ama duygularımı kendi içimde kesinleştirdikten sonra 1 aylık depresyon süreci geçirdim.burda ki elzem nokta benim hoşlandıgım kızla bu arkadaşımın arasındaki samimiyet beni rahatsız etmeye başladi.insan sevdiği kişinin en çok kendisine değer vermesini ister o yüzden bu durum benim için rahatsızlık seviyesini yükseltti.yakın arkadaşımla bu mevzuları konuştum samimiyetlerinden ötürü rahatsız olduğumuda dile getirdim.sonra 15 günlük bi tatil girdi.orda biraz kendimi toparladım ama tekrar geri dönüldüğünde sanki rahatsızlığımı dile getirmemişim gibi sürekli benim hoşlandıgim kızla ne yaptıklarından bahsediyor ve benim buna dayanma gücüm kalmadı.tekrar erkek olan arkadaşımla konuştum artık benim için dayanılmaz bi rahatsızlık boyutuna evrildi bu iş .şunları dedim"sana bu rahatsızlıgimı dile getirdim.niye aynı şeyleri sürekli yapıyon.beni farketmiyon mu ,farketmek mi istemiyon?"oda"ben olsam bu duruma bu kadar dayanamazdım.herşey benim eşşekliğim.senden çok özür diliyorum. sen çok iyi bir insansın.senden ikinci bir şans istiyorum"tekrar bende"sana karşı olan yaram çok büyük .sana karşı erken düzelemem" dedim ve hala da dediğim gibiyim ona karşı düzelemdim.olay şurda kopuyor.ikisinin samimiyet benden önce gelişmiş olduğu için ben arkadısama kızla samimiyetini azalt veya bitir diyemiyorum.çünkü hakkım olmadıginı biliyorum ama içten içede bunu istiyorum.arkadaşıma hala soğuk olma sebebim ise benim bunu ondan isteyemiyeceğimi biliyor ama kendinin bunu farkedip samimiyetini azaltması gerektiğini düşünüyorum ve arkadaşımla en son yüzleşmeden sonra sanki ikinci şansı isteyen kendisi dwğilmiş gibi gözümün önünde benden ayrı yerde ikisi oturuyor.ben ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz.kıza açıldım bu arada olmadık.arkadaşımla olan yüzleşme açılmamdan önceydi ve şuanda kızla hiçbir ilişkim yok onun tercihinden ötürü erkek olan arkadaşımlada asla eskisi gibi değilim istesem bile olamıyorum içim el vermiyor onun bana karşı olan dostluğu sahte gibi geliyor.