26 yaş çalışma motivasyonu oluşturmak nasil yapılır?

Gizli Kullanıcı10 Mayıs 2024 06:12

26 yaş erkek çalışma hayatına motivasyon nasil arttirilir. 4 aydır çalışıyor ama motive olamadı.Para öle ilgili bir motivasyon nasil elde edilir.Kazandigi para ile ne yaparsa motive olur?Para motive etmiyor ve evde kalmak isteği nasil aşılır.?Çeşitli motivasyon kaynakları olabilir,ama para kazanmak motive etmiyor?

  • Cevaplandı

Merhaba, birçok şey yapmak isteyip hayaller kurabiliriz. Ancak bu hayallerin önünde duran bir engel vardır o da motivasyonsuzluk.

Motivasyonsuzlukta ilk olarak bir amaç gerekir. Bu amaç bizden, içimizden, keşfedilmeyi bekleyen, bizden olan, biz olan bir amaç olmalıdır.

Amacımız tutkularımızla karşılık bulmalı ve yaptığımız zaman bize keyif vermelidir.

“Çok zengin olacağım.” ya da “Çok başarılı olacağım.” gibi bir amaç değil de en ince ayrıntısına kadar düşünülüp, üzerinde çalışılmış bir amaç gereklidir.

Seçtiğimiz amaç bizim için ne kadar içsel motivasyona sahipse, ne kadar bizdense o kadar gerçekçi ve kuvvetli olacaktır.

Aynı anda birkaç iş yapmamız bizim belki de aynı anda birkaç işte başarısız olmamız demek olabilir. Bu nedenle başarmak istediğimiz ve bizim için motivasyonu olacağını düşündüğümüz şeyleri sıraya koymalı ve adım adım ilerlemeliyiz.

Adım adım ilerlediğinizde motivasyonunuz hep yüksek kalacaktır. Ve böylece amacınıza daha da yakın hissedeceksiniz.

Ayrıca çalışırken sadece çalışmalı, dinlenirken sadece dinlenmeliyiz.

Yeterince çalışıp güzel sonuçlar alıyorsanız kendinizi ödüllendirmeyi bir görev edinmelisiniz. Bu sizin motivasyonunuzu diri ve yüksek tutacaktır.

Ödülleri küçük büyük diye ayırmalı, görevinize göre bu ödülleri kendinize vermelisiniz.

Başardığınız işin sonunda yediğiniz bir yemek ya da tatlı sizin için küçük bir ödülken, büyük bir işi gururla bitirmeniz sonucunda bir tatile çıkmanız sizin için oldukça önemli ve büyük bir ödüldür. Sevgiler.