Sinem Temel

Psk. Sinem Temel

İstanbul

Attentioner, Objektif Testler, Panik Bozukluk, Agorafobi, Sosyal Kaygı, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Yaygın Kaygı Bozukluğu, Depresyon, Yeme Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları

Hakkımda

Sevgili dost, sana biraz kendimden bahsetmek istiyorum. 2013 senesinde İstanbul Arel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldum. Üniversite eğitim hayatıma İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümü ile devam etmekteyim.

Psikoloji bölümünü okurken özel hastanelerde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde stajlar yaptım. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı rehabilitasyon merkezlerinde eğitim koordinatörü, aile danışmanı ve psikolog olarak görevler aldım. Hem eğitim kadrosunda hem de idari kadroda görevlerde bulundum. Daha sonrasında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı engelli bakım merkezlerinde sorumlu müdür olarak görev aldım. Bu görevlerimde bedensel, zihinsel ve ruhsal engelli bireylerin bakım hizmeti ile ilgili bire bir takipte bulundum. Hem rehabilitasyon merkezlerinde hem de engelli bakım merkezlerinde klinik görüşmeler yaparak mesleğime devam ettim.

Aynı zamanda online ve yüz yüze klinik görüşmeler yaparak danışanlarıma katkıda bulundum. Üniversite okurken problem çözme ve karar verme, kişisel gelişim ve motivasyon, düşünme ve karar verme, stres yönetimi, çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, çocukluk çağı obezite; psiko-sosyal travmalar ve yeme bozukluklarının gelişmesi, varoluşçu terapi çocuk gelinler ve iletişim ve ilişkilerde kadın/erkek farklılıkları, şizofreni ve bipolar bozukluk tanı ve tedavisi, anksiyete bozuklukları tanı ve tedavisi gibi çeşitli konularda eğitimler aldım.

Ruh Sağlığı Derneği'nden Doç. Dr. Durmuş Ümmet hocamızdan Terapötik Kartlar Eğitimi aldım.

Apamer'den Dr. Hülya Bingöl Çağlayan hocamızdan Attentioner (DEHB'li ve Dürtü Sorunu Yaşayan Çocuklarla Çalışan Uzmanlara Yönelik 20 Oturumluk Nöropsikolojik Tabanlı Terapi - Uygulayıcı Yetiştirme Programı) eğitimi aldım.

Ruh Sağlığı Derneği'nden Psikolojik Danışman Mehmet Biçer hocamızdan Objektif Testler Eğitimi aldım.

Davranış Araştırmaları ve Terapileri Merkezi'nden (DATEM) Klinik Psikolog, Bilişsel ve Davranışçı Terapist Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu hocamızdan İleri Düzey BDT eğitimi alarak ve bu eğitimi başarıyla tamamlayarak "Bilişsel ve Davranışçı Terapist" ünvanı aldım.

Panik bozukluk, agorafobi, sosyal kaygı, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif-kompulsif bozukluk, yaygın kaygı bozukluğu ve depresyon, yeme bozuklukları, kişilik bozuklukları çalışma alanlarımdır.

Psikolog ve terapist kimliğimle klinik görüşmelerimi İstanbul Beylikdüzü'nde yüz yüze ve online olarak sürdürmekteyim.

Hizmetler

Attentioner, Objektif Testler, Panik Bozukluk, Agorafobi, Sosyal Kaygı, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Yaygın Kaygı Bozukluğu, Depresyon, Yeme Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları