Aldatıma düşüncesinden nasıl çıkabilirim

Gizli Kullanıcı23 Nisan 2024 05:43

Erkek arkadaşımla uzak yerlerde olduğumuzda beni aldattığını düşünüyorum fakat yan yana geldiğimde bu durum geçiyor kendisi ile de konuşuyorum derdimi açıkça dile getirebiliyorum erkek arkadaşım gayet anlayışlı ve bu düşünceleri yıkmak için uğraşıyor yardımcı oluyor ama benden kaynaklı bir sorun olduğunu biliyorum ailemde ki sorunlardan dolayı bu şekilde olduğumu düşünüyorum fakat ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ilişkimin bitmesini istemiyorum erkek arkadaşım hiç bu şekilde yansıtmıyor fakat her insan bir gün böyle şeylerden yorulur çünkü onu sürekli sıkıyorum

  • Cevaplandı

Merhaba,


İlişkide yaşanan güvensizlik duyguları, genellikle kişinin önceki deneyimlerinden veya içsel çatışmalardan kaynaklanır. Bu duyguları anlamak ve üstesinden gelmek için bireysel ve ilişkisel çalışma yapılabilir.


İlk adım, bu duyguları neden hissettiğinizi anlamak ve bunları neyin tetiklediğini keşfetmektir.


Ardından bu konuda erkek arkadaşınızla açık ve dürüst bir iletişim kurarak duygularınızı paylaşabilirsiniz. Bu durumu açıkça ifade etmekten kaçınmamanızı öneririm. Erkek arkadaşınızla iletişim kurmaya devam etmeyi ve hislerinizi paylaşmayı deneyin. Aile sorunlarınızın ilişkinize yansımasını engellemek için birlikte çözümler arayabilirsiniz. Birlikte olduğunuzda güvende hissettiğinizi ve ona olan güveninizin arttığını vurgulayarak ilişkinizin temellerini güçlendirebilirsiniz.


Diğer yandan, bu konuda yardım almak için bir ilişki terapistine gitmek de faydalı olabilir. Terapist, ilişkinizi daha derinlemesine anlamanıza ve bu tür endişelerle başa çıkmanıza yardımcı olabilir.


Psk. Eslem YılmazCevaplanmış benzer sorular