Aldatma dürtüsünü nasıl kontrol altına alırım

Gizli Kullanıcı9 Mayıs 2024 04:48

Uzun süredir düzenli bir ilişkim var. Çok mutluyum gerçekten onu çok seviyorum. Her anlamda destekleyici toksik olmayan arada iki tarafa da zarar vermeyen tartışmaları olan bir ilişki. Sorum şu sevgilimi aldatmak istiyorum sürekli nedenini bilmiyorum ama istiyorum işte. Kendimi çok zor durduruyorum çünkü onu gerçekten çok seviyorum. Çok güzel bir seks hayatımız var. Her şey mükemmel tatmin de oluyorum Her anlamda ama yine de bu isteği kafamdan atamıyorum. Lütfen bana yol gösterin. Ne yapmam gerekiyor bu düşünceleri engellemek için

  • Cevaplandı

Merhaba,


Sağlıklı bir ilişki içerisinde olduğunuzu ifade ediyorsunuz. Sağlıklı ilişki tanımlarınız doğru fakat içinizdeki aldatma dürtüsü ile ilgili konuşalım. Aldatma ile ilgili bir davranışınız ve eyleminiz mevcut mu? Eğer bu tarz hamleleriniz varsa hangi zamanlar ve durumlarda oluyor? Bu dürtü size bir şeyler anlatmak istiyor, yolunda gitmeyen bir şeyler var. Yolunda gitmeyen ne var? İlişkiniz mi, aile hayatınız mı, geçmiş yaşantınızdan kalan bir durum mu? Bunlardan herhangi biriyse bu konu ile ilgili çalışıyor olmanız önemli.


Öncelikle dediğim gibi kendinizi gözlemleyin ve eylemlerinizi veya niyetlerinizin zamanlarını ve durumlarını kaydedin. Sizi hangi duygu ve durum aldatma hissine yönlendiriyor. Bu durum, geçmiş travmalarınız veya dehb ile ilişkili olabilir. Birkaç paragraftan durumu değerlendirirken yanlış değerlendirmeler yapabiliriz. Bu yüzden; eğer geçmiş travmalardan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bir psikolojik destek alın. Dehb ile ilişkili olabilaceğini düşünüyorsanız dürtülerinizi kontrol edemediğiniz başka durumlar varsa bir moxo testi yaptırın. Bu test ardından sürecinizi yönlendirmiş olursunuz.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy