Merve Ulusoy

Uzm. Psk Merve Ulusoy

Türkiye, İstanbul, Pendik

Çocuk/Ergen/Ebeveyn Danışmanlığı EMDR, HYT, Mindfulness

Hakkımda

2019 yılında Acıbadem Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Şu an gelişim psikolojisi yüksek lisansı tez dönemindeyim.

Deneyimler

Lisans hayatı boyunca sivil toplum kuruluşlarında, rehabilitasyonda, hastanede, okulda ve insan kaynaklarında stajlarımı tamamladım. Ardından anaokullarında psikolog olarak çalıştım. Maltepe Üniversitesinde Gelişim Psikolojisi yüksek lisansı tez dönemindeyim. Şu an hala özel bir kurumda psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekle birlikte bir danışmanlık merkezinde online ve yüz yüze danışan görmekteyim.

Eğitim

Eğitim sürecimde ve sonrasında almış olduğum eğitimler; EMDR(Yetişkin ve Çocuk/ergen), Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuklar ve Ergenlerde Psikolojik Sağlamlık Eğitimi, Attentioner (Dikkat Eğitimi), Küçük Adımlar Erken Eğitim Programı, Çift Terapisi, Filial Terapi, Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi ve Çocuk Testleri Eğitimi (Gesell Gelişim Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Aile çiz testi, Ağaç testi, Bahçe testi, Draw a Person, Koppitz İnsan Çizim Testi, Catell 2A testi, Peabody Kelime testi, Metropolitan okul olgunluğu testi, Ankara Gelişim envanteri ), Projektif Testler.