Psikoloji

Flörte Sorulacak Mantıklı Sorular

Gizli Kullanıcı28 Haziran 2024 23:13

Ben biraz bu flört işlerinde kötüyüm, ne zaman yeni tanıştığım biri olsa konuşacak konu bulmakta zorlanıyorum. Ne tür sorularla flörtün ilgisini çekebilirim? Ne tür bi vücut diliyle yaklaşmalıyım? Bunları yapmaya çalışırken büyük ihtimal çok çekingen bi tavırla yapacağım özgüvenimi toparlamam için bu tür durumlardan önce ne yapmam gerekiyor?

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Flört becerilerinizi geliştiriyor olmak adına öncelikle sosyal becerilerinizi geliştirmeye odaklanabilirsiniz. Bunun için başlarda özgüveninizi geliştirmek adına bebek adımlarıyla sosyal ortamlara girebilirsiniz. Bir yolu yürürken herkesin adımı farklıdır. Sizin kendi adımlarınızın boyutu nasıl olur bilemiyorum, sosyal beceri konusunda aşama aşama bunu belirleyip bakabilirsiniz. Karşınızdaki kişi ile sohbeti başlatma ve sürdürme için evet veya hayır gibi cevaplanacak sorular yerine açık uçlu sorular sormanızı tavsiye ederim. Hangi açık uçlu soruları ile sohbeti derinleştirebilirsiniz birkaç örnek bırakacağım. İlgi alanlarını öğrenmek, ortak ilgi alanlarını bulup bunları genişletmek üzerine bir sohbet başlatıyor olmanız kıymetli olacaktır.


"Son zamanlarda izlemeyi en sevdiğin dizi nedir?

Hayatımı değiştirdi dediğin bir kitap/film var mı?

Gün içinde en çok neler yapmaktan hoşlanırsın?

Tatilde gezmeyi mi seversin yoksa dinlenmeyi mi?

Herkesin hayatında dönüm noktaları var. Senin dönüm noktaların neler?

Hayatında keşke dediğin şeyler neler?

Hayatta en çok istediğin şey ne?

Bu hayatta en iyi yaptığın şey ne?

Neler seni mutlu eder? Neler seni üzer? Neler seni korkutur? Neler seni endişelendirir?

Bir hayat motton var mı?

Arkadaşlarınla ortak özelliklerin neler?

Neler seni eğlendirir? Nasıl eğlenirsin?"


Öncelik onu tanımak, ilgi alanlarını bulmak ve ortak ilgi alanlarını tespit etmek olabilir. Buradaki tüm soruları kendinize de soruyor olmanız çok önemli. Sizin de bu sorulara karşı bir cevabınız olması ve bunları düşünüyor olmanız karşılıklı iletişimi ve ilişkiyi arttıracaktır diye düşünüyorum. Bu soruları öncesinde düşünmek bir yandan da özgüveninizi geliştirmekte yardımcı olacaktır.


Karşınızdaki kişi ile iletişim sürecindeyken göz temasınızı bırakmamak, ona ilgi gösterdiğinizi göstermenin yollarından biridir. Güleryüzlü, samimi bir duruş sergiliyor olmak karşıya güven verecektir. Kaygılandığınız yerlerde kendinize olumlu cümleler kurmak, derin nefesler almak sizlere iyi gelebilir. Sizlere iyi gelen şeyleri öncesinde bulmanızı tavsiye ederim.


Herkesin flört deneyimi ve sosyal ilişkilerdeki durumu farklıdır, umarım sizlerde bu deneyimde kendi yolunuzu ve sesinizi daha rahat olacak şekilde bulacaksınızdır.


Sağlıklı günler dilerim.

Psikolog Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

İlişkimde kararsızlığı yenemiyorum

Sevgilimle yan yanayken en büyük kavgalar bile uzamazken mesajlasirken hep ayrılma eşiğine geliyoruz ailesiyle çok büyük sorunlar yasiyor çok zor zamanlar geçiriyor intihara teşebbüs etti (erkek) içimde ona karşı geçmeyen kırgınlıklar olsa bile iyi olmadığı için her şeyi kenara bırakıyorum ama diğer kavgada daha büyük patlıyorum ayrilirsam kendine zarar verecek buna da eminim ne yapmalıyım biz daha 18 yaşlarında 2 genciz ve ten uyumu yakaladık (cok ileri gitmeden) birbirimize çekildiğimizi hissediyorum yanında çok iyiyim ilk öptüğüm ilk evine gittiğim ilk ailesiyle tanıştığım çocuk ama gecen günlerde onun ilki olmadığımı itiraf etti ve ayrildik benim için ilkler çok önemliydi ne yapmam gerektiğini bilemedim onun ilki olmamamdan çok beni kandırıp güven vermesi yaralamisti beni araya psikolog ablası girdi cozulemeyecek bir şey degil aşarsınız tekrar güvenini kırarsa ayrılırsın dedi bende kabul ettim 3 4 günün sonunda baristik geçen günlerde bir kız , (agasinin aşık oldugu)gece 4te yazmış sevgilime tecavüze uğramış anlattigina göre ama sevgilim bu mesajları silmiş? Neden dedim aciklayamadi çok özel bir durumdu vs dedi kıza yazdı dün ne konuştuk diye ss atti inandım dün naber lan götveren yazmış sevgilime? 1.si ne bu samimiyet? 2.si ne bu laubalilik 3.sü neden soruyosun nasıl diye sanane . Sevgilisi olduğunu bile bile ne bu konuşma isteği neyse onu daha hallettik engelledi kızı ama gece çok yorulduğunu ayrılmak istemediğini ama böyle de yapamadığını söyledi babasıyla çok büyük tartısmislar yine keşke becerebilseydim intihar etmeyi dedi cevap veremedim ne yapmaliyim bilmiyorum artık onu seviyor muyum yoksa onu bırakırsam intihar edeceğinden emin olduğum için vicdanım mi el vermiyor bilemiyorum sabah çok seviyorum akşam Bi duygusuzum çöküyor kafam çok karisik