Calışma ve sabah işe gitme isteksizliği giderilir?

Gizli Kullanıcı10 Mayıs 2024 15:34

26 yasinda asistan doktor çalışma sartlari görece ağır ve bu yüzden ise gitmek istemiyor. Sabahlari erkenden ise gitmek cok zor feliyor?. Para motive etmiyor, ne yapmak lazim motiveyi neyle sağlamak gerek? Calisma motivasyonu ne ile sağlanir?Y ardimci olur musunuz? Şimdiden tesekkur ederim

  • Cevaplandı

Merhaba,


Öncelikle işe gitmekte zorlanan kişi kim? Siz misiniz yoksa bir tanıdığınız mı? Günümüz şartlarında asistan doktorların çalışma şartları zorlu olabilir. Özellikle de herhangi bir motivasyon veya hedefiniz yoksa. Bu durumda sizlere şunu öneririm; bu eğitime başlarken ne hayal etmiştiniz? Ne hedeflemiştiniz? Hangi motivasyon sizi harekete geçirirdi? Şu an sizde hangi duygular, neler yok? Peki şu an neyi hedeflerseniz ayağa kalkma motivasyonuna sahip olursunuz? Yoksa bambaşka bir alanda mı çalışmak isterdiniz?


Burası sizin çalışmak istediğiniz yerse o zaman yeni hedefler, yeni hayaller buluyor olmak. Şöyle düşünün, insan 18 yaşında evlenen biri 40 yaşına geldiğinde hayalleri ve hedefleri değişebilir. Bu durumda partneri ile bu süreci yeniden yapılandırması gerekir. Sizin de böyle bir süreçte olduğunuzu düşünebilirsiniz fakat ne siz 40 yaşındasınız ne de evlisiniz bu sebeple kimseye sorumluluğunuz yok. Sadece kendinize bir sorumluluğunuz var.


Bu süreci devam ettirmek istemiyorsanız veya başka bir iş hayal ediyorsanız o zaman bir yandan bu işi devam ettirirken diğer eğitimleri nasıl yapabilirisiniz onları netleştirebilirsiniz. Zorlandığınız bir süreçte olduğunuzun farkındayım. Umarım bu süreci en rahat şekilde halledersiniz.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Yorumlar

Gizli Kullanıcı

Teşekkürler hocam.

Cevaplanmış benzer sorular