Çocuğum çok öfkeli

pinar24 Nisan 2024 15:11

Merhaba 27 yaşında genç bir anneyim

çok erken anne oldum , şuan 13 yaşında bir kızım var , babasıyla 1 sene önce ayrıldık, kızım bu durumdan dolayı hep beni suçluyor , ne desem bana kızıyor , sürekli odasında asla dışarı çıkmıyor , çıktığında konuşmuyor, okul dersleri kötüye gitmeye başladı, öğretmenleri de durumun farkında ama onlarıda dinlemiyor, destek almayı düşündüm , ancak bu konuda da ikna edici olamadım, zorlamak istemiyorum ama bu durum beni çok üzüyor, onunla nasıl iletişime geçmeliyim yeniden güvenini nasıl kazanabilirim

  • Cevaplandı

Merhaba,


Kızınızın bu durumu nasıl algıladığını ve hissettiğini anlamak önemli. Ona duygularını özgürce ifade edebileceği bir ortam sağlamak ve onu dinlemek, başlangıç için faydalı olabilir. Bunun için sabırlı olmak ve ona zaman tanımak önemli.


Onunla açık ve anlayışlı bir şekilde konuşarak hislerini ve endişelerini paylaşmasını teşvik edebilirsiniz. Ona, ayrılığın sorumluluğunun sadece sizde olmadığını ve her ikinizin de bu durumla başa çıkmaya çalıştığını anlatmak önemli olabilir.


Bunun yanı sıra, profesyonel destek almayı yeniden düşünebilirsiniz. Bir çocuk psikologu veya terapisti, kızınızın duygusal ihtiyaçlarını daha iyi anlamanıza ve ona nasıl yardımcı olabileceğinize dair size rehberlik edebilir.


Unutmayın, bu süreç zor olabilir ancak sabır, anlayış ve sevgiyle birlikte, kızınızla sağlıklı iletişim kurabilir ve güvenini yeniden kazanabilirsiniz.


Psk. Eslem Yılmaz

Cevaplanmış benzer sorular