Eşimle cinsel anlamda aramıza soğukluk girdi

Gizli Kullanıcı5 Mayıs 2024 04:54

Eşimle cinsel anlamda aramıza soğukluk girdi. Ben adım atamıyorum başka kırgınlıklarım olduğu için ama o da adım atmıyor. Bu durum beni ciddi anlamda üzmeye başladı. Bu durumu düzeltmek istiyorum. Ama nasıl yapsam onu da bilmiyorum. Neler yapabileceğime dair sizden yardım istiyorum. Bana bir fikir verirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ederim şimdiden.🙏

  • Cevaplandı

Merhaba,


Eşinizle olan diğer kırgınlıklarınızı açık iletişim yoluyla paylaşmanız önemli. Açık iletişim, duygularınızı net bir şekilde ifade etmenizi ve eşinizin de duygularını paylaşmasını sağlar. 


Açık iletişim modeli, iletişimde samimiyet, dürüstlük, empati ve anlayışın önemli olduğunu vurgular. Bu modelde, insanlar duygularını açıkça ifade etmeli, karşılıklı olarak birbirlerini anlamaya çalışmalı ve saygılı bir şekilde iletişim kurmalıdır. Açık iletişim, ilişkilerde daha derin ve sağlıklı bağlar oluşturmanın anahtarıdır.


Açık iletişim modelini uygulamak için şu adımları izleyebilirsiniz:


1- Zaman Ayırın: Rahat bir ortamda, rahat bir zaman seçin. Sessiz ve dikkatli bir şekilde konuşmak için zaman ayırın.


2- Duygularınızı İfade Edin: Ne hissettiğinizi açıkça ifade edin, ama suçlayıcı olmaktan kaçının. "Ben hissediyorum..." şeklinde konuşun.


3- Dinleyin: Eşinizin de duygularını ifade etmesine izin verin. Söylediklerini dikkatle dinleyin ve anladığınızı gösterin.


4- Çözüm Arayın: Sorunları çözmek için birlikte çalışın. Her iki tarafın da ihtiyaçlarını ve endişelerini göz önünde bulundurun.


Cinsel birlikteliğe geri dönüş konusunda önerilerde bulunmak için:


1- Önceden Hazırlık: Romantik bir ortam yaratın, rahatlatıcı bir müzik seçin veya masaj gibi aktivitelerle rahatlamalarını sağlayın.


2- Duygusal Bağlılık: Duygusal bağlılık kurun. Eşinizi sevdiğinizi ve değer verdiğinizi hissettirin.


3- İletişim: Cinsellik hakkında açık ve dürüst bir iletişim kurun. İhtiyaçlarınızı ve isteklerinizi karşılıklı olarak paylaşın.


4- Yavaş Adım Adım: Acele etmeyin. Eşinizle birlikte adım adım ilerleyin ve her adımda rahat olup olmadığını sorun.


Eşinizle birlikte çözüm bulamıyorsanız, bir ilişki danışmanından yardım almak faydalı olabilir. İlişki danışmanları, ilişkinizi güçlendirmenize ve iletişim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilirler.


Psk. Eslem Yılmaz

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Her şey mükemmel giderken bir anda terk edilmek

Sözlendıkten sonra cok degıstı bnı evliliğe kendısi ıkna etmşti yüzük takılınca gercek yuzunu gördüm sürekli para konusunu actı evkırası faturalar sna ait demeye baslamıstı ben de ortagın değil eşin olacagım dediğimde kavga edecek baska konu bulamıyorm deyıp gülüyordu kendı araba birikimimi istedı suan alma dugunde takılanlarla dha iyisini alırız onu suan bna ver borclarmzı ödeylm dmştı vermeyınce uzaklastı bnden maddi durumu bnden cok ıyıydı aılesıyle kavga ederdı bana çatardı ne desem ters anlardı ilk başlarda o kdr kibardı ki sonradan sesı yükselmeye başladı öfke kontrolü yoktu herseyı aceleye getırmeye başladı bi an önce düğün olsun demeye başladı tanıstık4. ayda sözlendık bi ay sonra hmn düğün istedi butun esyaları aldık yılbasından sonra fiyatlar artar dedi aılemde Hakvermşti yaza hersey hazır olur gözüyle bakıyorduk biz aılesı bıze mesafeliydi erkek tarafı olarak hıc gelıp gtmezlerdı hiç takı flan takmadılar sadece tektaş yüzük büyük nişan yapacaktık ısrarla kndine platin alyans ıstedı altın harammış bnde şakayla altından phalı o dedım dıye demedıgını bırakmadı küstü ynede aldık istedıgı yuzugu nişanı erteledı bı ay aılem hasta bahanesiyle..bır sabah ayrılık msjı attı olmuyor aılevi sorunlarım var devam edemıcem seni bu aıleye sokmak istemiyorum ne olsa yıne senı suclarım özür dilerim yazmş herseyı bir kalemde silip attı olayın şokundan hıc cevap yazmadım 2gün sonra aldıgımız beyaz esyları gönderdi aılesı noldu dıye aramadı bıle babam sorun neyse konusalım dedi aılesı hıc umursamadı ben acı çekerken o bna aldığı yuzuk telefon parfüm elbise onları ıstedı bnm ona aldıklarımı gonderdı mal derdıne düşmüştü ayrılalı 2ay oldu hala kabul edemıyorum nasıl böyle bir insanla birlikte olmuşum kndımı sucluyorum bn sadece mutlu bir evlilik istemiştim