Nihal Sena Çetin

Uzm. Kl. Psk. Nihal Sena Çetin

İzmir

Online Terapi, Aile Danışmanlığı

Hakkımda

Merhaba, Ben Uzman Klinik Psikolog Nihal Sena ÇETİN.


İstanbul Aydın Üniversitesi'nde klinik psikoloji alanında yüksek lisans eğitimimi başarıyla tamamladım. Ardından, İstanbul Topkapı Üniversitesi'nde %100 burslu olarak psikoloji yüksek lisans eğitimimi bitirdim.

Lisans eğitimimi ise 2018-2021 yılları arasında İstanbul Maltepe Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi'nde psikoloji alanında yüksek onur derecesiyle tamamladım.


Ecodittata Clinic'in CEO'su olarak görev yapmaktayım, bu pozisyon beni iş dünyasıyla psikoloji alanını birleştirmemde büyük bir avantaj sağlıyor.


Medicana International İzmir Hastanesi'nde psikoloji stajyeri olarak çalıştım ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne bağlı Çocuk Hastanesi'nde Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda psikoloji stajyeri olarak görev aldım.


Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi, Masal Terapisi Uygulayıcı Eğitimi, Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimi, Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi ve Projektif Çizim Testleri Uygulayıcı Eğitimi, Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifikası, Aile ve Çiftlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası, Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası, Yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası ve Çocuklarda Sağlıklı İletişim Eğitimi kurslarını tamamladım.

Deneyimler

  • İzmir Sağlık Hastanesi 


  • Medicana International İzmir Hastanesi, Psikoloji Stajyeri


  • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Hastanesi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Psikoloji Stajyeri 

Eğitim

İstanbul Aydın Üniversitesi/ Klinik Psikoloji Yüksek Lisans


İstanbul Topkapı Üniversitesi/ Psikoloji Yüksek Lisans


İstanbul Maltepe Üniversitesi/Psikoloji Lisans


Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi, Masal Terapisi Uygulayıcı Eğitimi, Çocuk Değerlendirme Testleri Uygulayıcı Eğitimi, Çocuk Resimlerinin Psiko-Pedagojik Analizi ve Projektif Çizim Testleri Uygulayıcı Eğitimi, Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifikası, Aile ve Çiftlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası, Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası, Yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Sertifikası ve Çocuklarda Sağlıklı İletişim Eğitimi

Hizmetler

Stres, Aile içi İletişim Sorunları, İlişki Problemleri, Kendini Keşfetme, Bunalmışlık Hissi, İlişkisel Dinamikleri Keşfetme, Tekrarlayan Negatif Düşünceler