Sevgili ile aradaki 4 yaş sıkıntı mıdır

Gizli Kullanıcı28 Nisan 2024 22:20

merhaba benim size sorum şu benim bir sevgilim var ve aramızda 4 yaş var ben ondan 4 yaş büyüğüm bunu sorun haline getirdim kızın 4 yaş buyk olmasi bir sıkıntı yaratır mı çok seviyorum bırakmak da istemiyorum ve suan sinavlarimda var kafam cok karisik onu birakip 1 ay sonraki sınava mi çalışsam diye düşünüyorum sonra onu bırakmakta istemiyorum baskasini bulur diye korkuyorum bana yardimci olabilirmisiniz sizce ne yapmaliyim

  • Cevaplandı

Merhaba,


Sevgiliniz ve siz 18 yaşından büyük olduğunuzda aranızdaki 4 yaşın uygunluğunu anca ilişki dinamiğinize bakılarak anlaşılabilir. Eğer bu sizin için bir sorun haliyse bu ilişkide kalma istemenizi on neden olarak, bu ilişkiden ayrılmak isteme nedenlerinizi on neden olarak bir kağıda yazın. Bu size ilişkinizi bir değerlendirme aracı olabilir. Bununla birlikte şu an önceliğiniz ilişki mi, sınav mı? Bunu karar verecek olan sizlersiniz. Her ikisini de aynı anda yürütebiliyor musunuz, yürütemiyorsanız şu an sizin önceliğiniz ne?


Eğer bu soruları kendinize dürüstçe cevap verirseniz korkularınızı ve kaygılarınızı yakından tanıyabilirsiniz.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Nişanlımı kendimden sıkılma derecesine getirdim ilişkimi nasıl kurtarabilirim?

2.5 senedir sevgiliyiz ve 6 aydır nişanlıyız. Düğünümüze 4 ay var evimiz bile tutuldu ve tüm her şeyimiz hazır. Ayrı anne baba çocuğuyum ve bir çok ilişki açısından travmalar yaşadım. Önceden çok ilgiliydi çok düşkündü bundan dolayı sevgisini daha önce hiç kimsede görmediğim için çok fazla sahiplenici davrandım fakat biraz ilgisi azaldı gibime geldi hafif kıskanç bir yapım var ama ona güvenim dahi olsa içimde bir yerlerde istem dışı güvensizlik seziyorum.İlgi eksikliğinden dolayı ufak detaylara bile takılmaya başladım ve takıntılar eşliğinde kafamda kurguları da oluşturdu. Ben çok dışa vuran bir insanım ama o içinde yaşayan bir insan derdini kimseye anlatmaz kızsa bile içinde yaşar. Çabuk parlayıp çabuk sönen ve bazen sinirlendiğimde çok kırıcı olabilen birisiyim. Karşımdaki hatalı da olsa sakinleştiğimde saatlerce onun iyiliğine yaptığımı açıklamaya çalışıyorum ve nişanlımın çaba gösteren bir yanı yok. Benim yaşadıklarıma nazaran çok mutlu bir ailede çok rahat büyüyen ve sorumluluk bilinci olmayan bir insan. Yönetici bir yapım var ve onu bu yüzden sıktım biraz maddi yönden de düğün telaşımız var diye iyiliğimizi düşünerek kısıtlamaya da soktum bu yüzden benden soğudu.2 ay önce benimle eskisi kadar ilgilenmediğini tekrarladığım mesajlarda bir tartışma yaşadık ve her şey o gün patlak verdi. Gönlümü almasını beklediğim yerde uzun süredir bir bekleyiş içinde geri dönüş alamadığımdan olay gurura ve inada bindi ve bunu yapmasına çok şaşırdım. Beni hala sevdiğini sadece patlama yaşadığını benim sorgulamamdan gerek birikmişlerden dolayı çok sıkıldığını içinde çok mutsuz olduğunu bu mutsuzluğa da anlam veremediğini bana yanaşmak istese bile yanaşamadığını söylüyor. Neredeyse 2 aydır birbirimize haber vermek dışında muhabbet bile edemiyoruz. Anlaşamadığımız ve bişeylerin bizi birbirimize karşı ittiğini söylüyor. Ayrılmak istemediğini ara ara ağlamaları uykusuzlukları bana olan özlemi olduğunu iştahsızlık ve dalıp gitmelerinin olduğunu belirtti.Haftanın 1 günü izin gününü maddiyatsızlıktan ailesinin evinde onun odasında geçiriyoruz. Yan yanayken eski ilgisi olmasa da iyiyiz tam cinsellik yaşamadık ama öpüşmeler yaşıyoruz bu konuda hala bana yakın ama 2 aydır evlerinden çıktığımız an iletişimimiz bitiyor. İlişkimi tekrar nasıl düzeltebilirim? Soğuyan bir erkek eski ilgisine geri döner mi?