Ailemle sorun yaşıyorum

Gizli Kullanıcı28 Nisan 2024 17:30

Merhaba, aslında benim hikayem biraz uzun. Kısaca şöyle özetleyeyim, babamla konuşmuyorum ve annemle de aram bozuk. Ayrıca ailem erkek arkadaşımı mezhep farklılıklarından dolayı istemiyor, onun ailesi de beni istemiyo. Kendimi kapana kısılmış gibi hissediyorum. Bu konuda ne yapmam gerekiyor. Ailemle olan problemimi de şöyle açıklayayım, babamla birkaç hafta önce ciddi bir tartışma yaşadık, olay şiddete dönmeye başlayacaktı ki kardeşim araya girdi. Nesil farklılığı olduğu için onlar gibi düşünmüyorum ve onlarda buna saygı duymuyor. Annemde babamı savunuyor bana ve onun yanında kala kala onun gibi düşünmeye başladı. Ben işime yakın olduğu için anneannemlerle kalıyorum, hafta sonları ailemin yanına gidiyodum ama artık hafta sonuda gitmiyorum. O kadar bunaldım ki bir ara hayatıma son vermeyi bile düşündüm. Şuan hayatımda tek güzel giden şey ilişkim ama bu sorunlardan dolayı onun mutluluğunu bile yaşayamıyorum. Bana tavsiyeniz nedir?

  • Cevaplandı

Merhaba,


Öncelikle intihar düşüncesi tehlikeli olabilir. Bu noktada bir profesyonel destek almanızı öneriyorum. Zaman zaman hepimiz zorlanabiliriz fakat intihar düşüncesi ciddi bir sinyal olabilir.


Sonrasında yazdıklarınızdan ailenizle ilişkiniz ile ilgili sorun yaşadığınızı ve zorlandığınızı anlıyorum. Bu noktada; ilişkiniz için aileniz ile dengelerinizin bozulması size ne anlam ifade ediyor? Aileniz için ilişkinizin bozulması ne anlam ifade ediyor? Bunları tek tek yazın ve değerlendirin fakat her ne kadar bu değerlendirmeyi yapmış olsanız da söylemlerinizden bir destek alarak süreci anlatmanızın daha sağlıklı ve uygun olacağına inanıyorum.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular