Aile

Annemin bu krizleri neden oluyor ve ne yapmalıyım

Gizli Kullanıcı17 Mayıs 2024 09:41

annemle ne zaman kavga etsem en ufak kavga da baygınlık geciriyor kendine gelmesi uzun suruyo ama çoğu kişiyle bu durum boyle değil sadece benimle olan kavgalarında bu kadar çabuk kotulesiyor sebebi nedir ne yapmaliyim bu süreç onu yordugu kadar beni de yoruyor ve kendimi kötü hissediyorum

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Öncelikle bu bayılmaların fizyolojik bir tabanı olup olmadığınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Önce bir nöroloji kontrolünün yapılması önemli olacaktır. Burada size karşı bir duygu aktarımı var. Bu duygu aktarımı belki ebeveynlerine yaptığı bir aktarım gibi size yansıtıyor olabilir. Açıkçası bu sizin için daha zor, duygularınızı düşüncelerinizi ifade etmede kısıtlılık olduğu kadar davranış olarakta sürekli düşünmeye sevk eden bir durum. Elbette aile içinde kavgalar olur, kavgalar çoğu zaman öğreticidir. Fakat burada sizi ve onu zora sokan bir durum var. Tavsiyem nörolojide bir durum çıkmazsa, hızlıca psikiyatri değerlendirmesi almanızdır. Aksi takdirde bu durum hayatınızı olumsuz etkileyebileyeceği düşüncesindeyim.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Sevdiğim kız ve arkadaşımla olan sorun

Benim hoşlandıgim bir kız var.bu kız aynı zamanda en yakın arkadaşlarimdan biri.birde benimde en yakın arkadaşım sayılan ve benim hoşlandıgim kızlada benden daha çok samimiyeti bulunan erkek dostum var.benim bu kız için olan duygularım bunların samimiyetlerinden sonra gelişti.ben bu kızla arkadaşlağımızın bozulmaması için sessiz kaldım unutmaya çalıştım ama olmadı ve bazı gelişmelerden ötürü benim erkek olan yakın arkadaşıma bu durumdan bahsettim ama duygularımı kendi içimde kesinleştirdikten sonra 1 aylık depresyon süreci geçirdim.burda ki elzem nokta benim hoşlandıgım kızla bu arkadaşımın arasındaki samimiyet beni rahatsız etmeye başladi.insan sevdiği kişinin en çok kendisine değer vermesini ister o yüzden bu durum benim için rahatsızlık seviyesini yükseltti.yakın arkadaşımla bu mevzuları konuştum samimiyetlerinden ötürü rahatsız olduğumuda dile getirdim.sonra 15 günlük bi tatil girdi.orda biraz kendimi toparladım ama tekrar geri dönüldüğünde sanki rahatsızlığımı dile getirmemişim gibi sürekli benim hoşlandıgim kızla ne yaptıklarından bahsediyor ve benim buna dayanma gücüm kalmadı.tekrar erkek olan arkadaşımla konuştum artık benim için dayanılmaz bi rahatsızlık boyutuna evrildi bu iş .şunları dedim"sana bu rahatsızlıgimı dile getirdim.niye aynı şeyleri sürekli yapıyon.beni farketmiyon mu ,farketmek mi istemiyon?"oda"ben olsam bu duruma bu kadar dayanamazdım.herşey benim eşşekliğim.senden çok özür diliyorum. sen çok iyi bir insansın.senden ikinci bir şans istiyorum"tekrar bende"sana karşı olan yaram çok büyük .sana karşı erken düzelemem" dedim ve hala da dediğim gibiyim ona karşı düzelemdim.olay şurda kopuyor.ikisinin samimiyet benden önce gelişmiş olduğu için ben arkadısama kızla samimiyetini azalt veya bitir diyemiyorum.çünkü hakkım olmadıginı biliyorum ama içten içede bunu istiyorum.arkadaşıma hala soğuk olma sebebim ise benim bunu ondan isteyemiyeceğimi biliyor ama kendinin bunu farkedip samimiyetini azaltması gerektiğini düşünüyorum ve arkadaşımla en son yüzleşmeden sonra sanki ikinci şansı isteyen kendisi dwğilmiş gibi gözümün önünde benden ayrı yerde ikisi oturuyor.ben ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz.kıza açıldım bu arada olmadık.arkadaşımla olan yüzleşme açılmamdan önceydi ve şuanda kızla hiçbir ilişkim yok onun tercihinden ötürü erkek olan arkadaşımlada asla eskisi gibi değilim istesem bile olamıyorum içim el vermiyor onun bana karşı olan dostluğu sahte gibi geliyor.