• Anasayfa
  • Sorular
  • Arkadaş çevremle ilgili sorunlar yaşıyorum bunu nasıl düzeltebilirim?
Sosyal Hayat

Arkadaş çevremle ilgili sorunlar yaşıyorum bunu nasıl düzeltebilirim?

ezg17 Mayıs 2024 15:09

Arkadaşları tarafından dışlanan ve asla sevilmeyen birisiyim. Hiç kimse benimle konuşmuyorum. Hayata karşı bir hevesim kalmadı. Dış görünüşümle ilgili zorbalanıyorum. Her şey üst üste geliyor. Hiçbirinin içinden çıkamıyorum. Olur olmaz aileme yansıtıyorum. Derslerime odaklanamıyorum. Yemeden içmeden iştahım kesiliyor. Beni lütfen motive edin 😢

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Arkadaşlarınız tarafından zorbalandığınızı, dışlandığınızı ve dış görünüşünüz ile ilgili sizi üzdüklerini yazıyorsunuz. Bu durumda böyle arkadaşlar veya çevre tarafından sevilmek için sizin için neden önemli? Çok zorlanıyorsunuz ve bu zorluğu ailenize yansıtıyorsunuz bundan daha doğal bir durum yok. Çocuk veya yetişkin tüm gün zorluklar yaşar ve akşam eve gelip ister istemez bunu yansıtır. Siz de yansıtıyorsunuz fakat buradaki yansıtma öfke ile bir saldırı, bağırma çağırma mı yoksa bir yardım çığlığı mı? Yemenize kadar sizi etkileyen bir süreç var, siz hayatınızın merkezinde misiniz?


Hayatınızın merkezinde olmak veya merkeze yakın olabilmek için sizin hangi özelliklerinizin olması gerekiyor, sizin hayatınızın merkezinde olup sevgi saygı dolu bir çevrede olabilmeniz için sizin çevrenizdeki hangi insanları elemeniz gerekiyor. Sanki burada kendini sevmeye ihtiyaç duyan birinin cümlelerini okuyorum. Bu konuda sizi seven sayan insanlarla iletişim kurmaya çalışın, bulamıyorsanız şu an yoksa bulana kadar araştırıp o ipin ucunu çekmek ile başlayabilirsiniz. O ipin ucu bir kez geldiğinde emin olun devamı gelecektir.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular