Sosyal Hayat

Arkadaşımın eski kız arkadaşları kötü hissettiriyor

Gizli Kullanıcı28 Mayıs 2024 15:37

Sevdiğim bir erkek arkadaşım var (sevgilim değil) eski kız arkadaşlarıyla sevgili değillerdi sadece arkadaş çok sık karşılaşmaya başladık hem onları sevmememe hem de nedenini bilmediğim bi huzursuzluk oluşuyor içimde bu beni çok ciddi etkiliyor derslere odaklanamıyorum bu histen kurtulmak istiyorum.

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Eski kız arkadaşları sevgili veya değil sizi ilgilendiren bir kısmı varmış gibi gözüküyor. Özellikle sevgilim değil diye belirtmeseydiniz, partneriniz diye cevaplayacaktım. Şimdi çok sık karşılaştığınız için rahatsız oluyorsunuz ama bir yandan da huzursuz oluyorsunuz. O zaman huzursuzluk hissine bakalım. Sizi neler huzursuz eder? Huzursuzluk sizin için ne demek? Karşınızdaki kişiye bu kadar değer vermenizin sebepleri neler? Hangi özellikleri hoşunuza gidiyor, hangi özellikleri hoşunuza gitmiyor? Onun ilgisinin bir başkasında olması ya da olacak olması sizi neden ilgilendiriyor? Buralara bir bakmanızı tavsiye ederim.


Bu huzursuzluk hissini siz netleştirdikten sonra ders çalışıyorken aklınıza bu geliyor olmasının sebebi; ders çalışmama isteğiniz mi yoksa gerçekten siz ders çalışırken bu mu geliyor? Bu geliyorsa demek ki, ders içinde akışa giremiyorsunuz. Ders içinde akışa girebilmek için çalıştığınız dersler ve sınavlar ile ilgili eğlenecek içerikler buluyor olmanız önemli olacaktır. Derse sevdiğiniz dersten başlamak, ilginizi çeken konuları çalışıyor olmak bunları yaptığınızdan beri hala daha çalışamıyorsanız bol bol nefes egzersizleri, meditasyonlar yapıyor olmak, başka ilgi alanları buluyor olmak, sizi rahatlatan eylemleri ve içerikleri yapıyor olmanız çok kıymetli olacaktır bu sürece.


Sağlıklı günler dilerim.


Psikolog Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular