aşkı bulmaya çalışıyorum

Gizli Kullanıcı12 Mayıs 2024 04:45

Artık firdevse karşı hiçbir hissin kalmadı ve kimseyi sevemiyorum ve ben aşık olmak istiyorum ama kimseye olamıyorum bir ara denedim birini sevmeyi ama sevemedim kendimi duygularımın alındığını hissediyorum ve aşkı bulmaya çalışıyorum ama kimseye hiç bir şey hissetmiyorum nasıl yapacağım kendimi mağara adamı gibi hor görüyorum

  • Cevaplandı

Selam değerli danışan, aşkı arıyor olmanın değerli farkındalığı, kendinizi hor görmenizin önüne geçer diye umuyorum.

Yaşadığınız duygu durumunda iç içe geçmiş yargılar gözlemliyorum. İlk olarak onları parçalara bölüp o şekilde yönetmeye çalışalım mı birlikte?

  • Sevme biçiminiz bir makinaya benzeseydi, bu makinanın işlevini; hangi şekilde çalıştığını keşfettiğinizi söyleyebilir misiniz? Kendinizi, gerçekte nelere sevgi duyduğunuzdan emin olacak kadar iyi tanıyor musunuz?
  • Sevdiğiniz zaman kendinizden beklediğiniz duygusal ve bedensel reaksiyonlar neler? Özellikle şöyle coşkulu ya da heyecanlı hissetmezsem, şu şekilde kaybetme korkusu yaşamazsam, aklım o kişiyle sürekli meşgul olmazsa sevmiyorum demektir, gibi şartlanmalarınız var mı?
  • Aşkı aradığınız kişilerin ve ortamların birbirini tekrar eden benzerlikte olmadığından emin misiniz?

İnsanlar bazen de ön yargı ve aşka güvensizlik nedeniyle duygularını donuk yaşarlar. Bozulmasın diye dondurduğumuz, buzdolabında sakladığımız yiyecekler gibi; Kalbiniz kırılmasın, dengeniz bozulmasın diye farkında olmadan koruma iç güdüsüyle yaklaşıyor olabilirsiniz.

Eğer kalbinizi şeffaf şekilde açtığınız halde hiç sizi etkilemeyen kişilere denk geliyorsanız, zihninizin arama motoruna farklı kriterler yazabilirsiniz.

Kültürel, sosyal ya da kişilik bakımından her zaman seveceğinizi düşündüğünüz mizaç kalıplarından çıkabilir, yeniliklere açık olabilirsiniz.

Herkesin fıtratı sevgi üzerine yaratılmıştır. Sadece dönemsel olarak duygularımızda hissizlik, isteksizlik gibi haller görülebilir.

Böyle durumlarda içe dönerek kendimizi farklı bir açıdan tekrar keşfetmeye yönelmek daha doğru adım olacaktır. İnsanların bakış açısı ile birlikte ruhunun çekildiği ölçütler ve kişiler de değişebiliyor. Belki de sizde sevgiyi yoğun hissettiren özellikler yön değiştirdiği halde, hep alıştığınız türden ve yoldan arayışınıza devam ediyorsunuz.

Sizin kendinizle ilgili farkındalığınız nedir? Geçmişte en yoğun hissettiren bir aşkın benzer hislerini yaşatacak birini mi arıyorsunuz yoksa; siz değişip geliştiğiniz için şimdiye dek alıştığınız duygular artık sizi tatmin etmiyor mu?

Karakterinizi detaylı analiz etmek, bize diğer seçenekleri de gösterecektir.

Denge, devamlılık ve karşılık gördüğünüz aşk diliyorum.

Sağlık dileği ve sevgilerimle...


Cevaplanmış benzer sorular