Romantik İlişkiler

Ayrılan sevgilimin geri dönmesini istiyorum

Gizli Kullanıcı1 Temmuz 2024 11:18

2 yıllık sevgilim 1 hafta önce çok bunaldığını aşırı baskıcı davrandığımı ve bu yüzden artık yapamadığını ayrılmak istediğini söyledi. Onu çok seviyorum ve ne kadar ayrılmak istemediğimi düzeltebileceğimizi söylesem de vazgeçiremedim bu kararından. Geri dönmesini istiyorum ancak hayatında başkası var mı başkası için mi beni bıraktı bilmiyorum. Öyle bir durum olmadığını söylemişti ayrılırken ama güvenmeli miyim onu da bilmiyorum. Kötü hissedeceğini söyleyerek beni sosyal medya hesaplarından çıkardı fakat takipçi sayısını artırıyor sürekli ve bu da başka biri olma düşüncesini artırıyor. Geri dönmesini de istiyorum ne yapmalıyım?

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba sevgili danışan ,


2 senelik uzun ilişkinizin bir hafta önce bittiğini belirtmişsiniz ve bu süreçten mutsuzluk duyduğunuzu anlayabiliyorum. Baskınızdan dolayı ilişkinizin bittiğini dile getirmişsiniz. Aşırı baskıcı olmanız acaba partnerinize olan güven eksikliğinizden dolayı mı ortaya çıktı? Bu sorunun cevabını sizin vermeniz gerekmektedir. Neden Baskı kurduğunuzu ve sizi neyin neden rahatsız ettiğini kendinize sordunuz mu?

Örneğin sizin partnerinize uyguladığınız baskıyı aynı şekilde size uygulasa ne gibi tepkiler verebileceğinizi veya rahatsızlık duyup duymayacağınızı düşündünüz mü. Bazı insanlar karakteristik özellikleri gereği baskıya ve yönlendirilmeye gelemezler. Bu sebepten dolayı kendisini bunalmış hissederek uzaklaşmış olabilir. Güven problemi yaşadığınızı düşünmekteyim , ayrılık sebebini farklı bir kişi olduğuna yorumlamışsınız. Fakat bunun bir kesinliği yoktur. Yaşadığınız duygular gayet normaldir. Öncelikle kendinize ve ilişkinize sormanız gereken sorular vardır. Gerçekten güveniyor muyum ? Neden baskı kurma ihtiyacı duyuyorum ? Sağlıklı bir ilişki içerisinde miydim ?

Ayrılık hepimizin karşılaşabileceği ve sancılı bir süreçtir. Kendinizi suçlamayarak , her kişinin ilişki dinamiklerinin ve taleplerinin farklı olduğunu bilerek bu süreci yaşamanızı öneririm. Sizin için ilişkide doğru olan şeyler , partnerinizin için doğru olmayabilir. Ve bu sizi yanlış veya baskıcı birisi yapmaz. Tekrar barışmak istediğinizi söylemişsiniz. Kendinize bu soruları sorarak partnerinizi karşınıza alıp tüm duygularınızı ve ilişkinizi baştan konuşabilirsiniz. Bu şekilde net olarak neyden rahatsız olduğunu ve sizin neden böyle yaptığınızı dile getirerek ortak bir payda da buluşabilirsiniz. Fakat öncelik olarak bir süre kendinize ve partnerinize zaman vermenizi öneririm.

Cevaplanmış benzer sorular