Romantik İlişkiler

Beraber olduğum kişi bakire olmadığımı öğrendi

Gizli Kullanıcı21 Mayıs 2024 20:47

32yasinda bayanim sevgilim 36yasinda farklı şehirlerdeyiz.yillar önce istemeyerek bir ilişki yaşadım sonrasında isteyerek birlikte olduğum kişiler oldu daha sonra bu hayatı tamamen bırakıp dine yonelip hayatımı değiştirdim.

internetten biriyle tanıştım o da benim gbiydi ve her konuda birbirimizin ikizi gbiydik 2 ay kurban olayım, Allah seni başımdan eksik etmesin diye iltifatlarla yaşadım asla acaba demedim onun için. gerçekten mükemmel biriydi. Hemen evlilik hazırlıklarına başladı ailesine söyledi kartlarını açık oymadi yani.

Lakin ben bakire degildim amacım bunu saklamak değil sadece otelemekti ve onunla birseyler yaşadık o an anlatmak istedim onun için yaşadım zaten ama o anlamamışı oynadi ama yüzü düşmüştü aksi gbi kan da gelmişti regl degildim sanırım damar çatlaması falan oldu.

sehrime geldiğimde biraz kafamı topladığımız söylerim dedim sustum ve döndüm.o daha öncesinde ne yasadiysan kabulüm diyorsun ama ben diyemedim. Yani onu kandırmış salak yerine koymuş sanki bu iş olmuş da üzerine kalmak istiyormusum gibi gelişti olaya değil yalan söyleyip sakladığım için ayrıldı. Engelledi defol git dedi dinlemedi.onun şehrine gittim ozur diledim asilce veda ettim ağlayıp sizlanmadim defolup gidiyorum istediğin gbi dedim. kendi şehrime dönene kadar engelli kaldırdı eve geldim engelleyebilirsin dedim. Istemiyorum guvenemem bizden olmaz bitti demelerine devam etti ama engellemedi ve ilk günler hiç girmiyordum şimdi günde Bi kez iki kez anca giriyor watsapa.

İyi kaliteli güvenilir kendi işinde gücünde biri kadın peşinde koşma dönemlerini çoktan aşmış biri ve ben onu geri kazanmak istiyorum.

Ne yapmaya çalışıyor ve en önemlisi ben onu kaybetmemek için ne yapmalıyım?

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Öncelikle sevgiliniz ile aranızda üzücü bir olay yaşamışsınız. Buradaki olay; sizin bakire olmamanız değil de sanki sizin öncesinde bunu söylememiş olmanız. Buna kızmış, öfkelenmiş ve güveni zedelenmiş. Bu durumda sizlere birkaç önerim olacak.


Siz bu ilişkiyi neden devam ettirmek istiyorsunuz? Bu ilişkide kalma dinamikleriniz neler? Kazanmak sizin için ne demek? Onu kazanmak sizin için ne demek? Ne anlama geliyor? Bu ilişki belli ki sizin için önem taşıyor. Önem taşıyan yanları neler, siz bu ilişkide sağlıklı, mutlu, huzurlu, şefkatli ve güvenli mi hissediyordunuz? Bu ilişkinin olumsuz yanları neler? Bunları tek tek yazıyor olmak kıymetli olacaktır.


Partnerinize gelince onun kırgınlığı ve üzgünlüğü ile ilgili konuşabildiniz mi? Olayı onun perspektifinden değerlendirebildiniz mi? Bu süreçte belki de daha önce kırıldığı ve üzüldüğü bir konu vardı. Tekrardan benzer bir kısmı yaşadı. Benzer bir güvensizlikte olmak size daha da kırgın olmasına neden verdi.


Şu an ilişkiniz bitmiş veya sürüncemedemiş gibi duruyor, bu durumda siz bu ilişkiyi beklemek için ne yapmak istiyorsunuz? Onun sınırlarına müdahale etmeden ona alan tanıyarak güven inşaa etmek için neler yapabilirsiniz? Ona açıkça duygularınız ve düşüncelerinizden bahsedin. Güven inşaa etmek istiyorum, bana şans vermek istiyor musun diye sorabilirsiniz. Hala daha cevabı hayırsa bu durumda siz ne yapacaksınız? Nasıl düşüneceksiniz? Sizi ne rahatlatacak, sizin bundan sonraki ilişkilerinizdeki sınırlar ne olacak? Kırmızı çizgileriniz ne olacak veya karşınızdaki kişinin kırmızı çizgileri ne olacak? Bunları konuşuyor olmak kıymetli olacaktır. Eğer partneriniz güven inşaa etmek konusunda hala hayır der ve sizinle iletişime geçmek istemezse, eski öykülerinize de bakarak ilişkiler konusunda bir psikoloğa gitmenizi tavsiye ederim.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular