Bi kadın neden Instagramını kapatır durduk yere

Gizli Kullanıcı12 Mayıs 2024 17:45
Flört ettiğim kadın birden bire instasını kapattı anlamadım ne olduğunu. İyi bir iletişimimiz vardı bir hafta falan konuştuk ailelerden ve gelecekten bahsettik, sizce eski sevgilisine mi döndü ya da sıkıldı mı benden?
  • Cevaplandı

Merhaba, flört ettiğiniz kişinin sosyal medya hesabını aniden kapatmasıyla yoğun duygularla baş başa kalmış oluyorsunuz.

Bu şok durumuyla birlikte flört ettiğiniz kişiye karşı birtakım düşünceler gelişiyor.

“Ben nerde hata yaptım?”, “Acaba yanlış bir şey mi yaptım?”, “Acaba hayatında başka biri mi var?” gibi sorularla baş başa kalmış olabilirsiniz.

Flört ettiğiniz kişi sizinle bir anda iletişimi kestiğinde kendinizi değersiz ve yetersiz hissedebilirsiniz.

Kendinizi yıpratmadan yaşadığınız sahneye biraz uzaktan bakarak ne olduğunu anlamanız işinizi kolaylaştırabilir.

Kendinize “Benim terk edilme korkum var mı?”, “Benim dışlanma korkum var mı?” gibi soruları yöneltebilirsiniz.

Geçmişteki olumsuz deneyimleriniz yani eski yaralarınızın kanaması söz konusu oluyor mu bu soruyu da kendinize sorabilirsiniz.

Yaşadığınız durum ghosting durumunu göstermekle birlikte bu durumdan ancak ilişkinin başlarında sağlıklı sınırlar çizerek, herkesin kendi alanını koruduğu kurallar koyarak ilerleyip korunabilirsiniz.

Maruz kalınan ghosting durumunun muhakkak iyileştirilmesi gerekir. Çünkü bundan sonraki ilişkilerinize güvenmekte oldukça zorluk çekebilirsiniz.

Ghosting bir duygusal şiddet türüdür.

Ghosting ile sizi manipüle eden flörtünüz öncesinde size sevgi gösterileri yapmış, sizi çok iyi hissettirmiş, sizin çok değerli olduğunuzu düşündüren bir sevgi ortamı yaratmış olabilir.

Flörtünüz var olan ya da başlatılan bir ilişkinin sorumluluklarını yerine getirmeyip ortadan kaybolarak belki de size o sorumlulukları karşılayamayacak olduğunu gösteriyordur.

Kendinizde yoğun olarak öfke, mutsuzluk, hayal kırıklığı, huzursuzluk gibi duygular görebilirsiniz.

Flört ettiğiniz kişinin hiçbir sebep göstermeden aniden ortadan kaybolması derin bir boşluk yaratılmasına sebep olabilir. Sevgiler.

alinti

teşekkür ederim detaylı cevabınız için  🙏

Yorumlar

Gizli Kullanıcı

teşekkürler detaylı cevap için

sinemtemel

Rica ederim. Sağlıklı günler dilerim.

Cevaplanmış benzer sorular