Romantik İlişkiler

Bi kadın neden Instagramını kapatır durduk yere

Gizli Kullanıcı12 Mayıs 2024 17:45
Flört ettiğim kadın birden bire instasını kapattı anlamadım ne olduğunu. İyi bir iletişimimiz vardı bir hafta falan konuştuk ailelerden ve gelecekten bahsettik, sizce eski sevgilisine mi döndü ya da sıkıldı mı benden?
  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba, flört ettiğiniz kişinin sosyal medya hesabını aniden kapatmasıyla yoğun duygularla baş başa kalmış oluyorsunuz.

Bu şok durumuyla birlikte flört ettiğiniz kişiye karşı birtakım düşünceler gelişiyor.

“Ben nerde hata yaptım?”, “Acaba yanlış bir şey mi yaptım?”, “Acaba hayatında başka biri mi var?” gibi sorularla baş başa kalmış olabilirsiniz.

Flört ettiğiniz kişi sizinle bir anda iletişimi kestiğinde kendinizi değersiz ve yetersiz hissedebilirsiniz.

Kendinizi yıpratmadan yaşadığınız sahneye biraz uzaktan bakarak ne olduğunu anlamanız işinizi kolaylaştırabilir.

Kendinize “Benim terk edilme korkum var mı?”, “Benim dışlanma korkum var mı?” gibi soruları yöneltebilirsiniz.

Geçmişteki olumsuz deneyimleriniz yani eski yaralarınızın kanaması söz konusu oluyor mu bu soruyu da kendinize sorabilirsiniz.

Yaşadığınız durum ghosting durumunu göstermekle birlikte bu durumdan ancak ilişkinin başlarında sağlıklı sınırlar çizerek, herkesin kendi alanını koruduğu kurallar koyarak ilerleyip korunabilirsiniz.

Maruz kalınan ghosting durumunun muhakkak iyileştirilmesi gerekir. Çünkü bundan sonraki ilişkilerinize güvenmekte oldukça zorluk çekebilirsiniz.

Ghosting bir duygusal şiddet türüdür.

Ghosting ile sizi manipüle eden flörtünüz öncesinde size sevgi gösterileri yapmış, sizi çok iyi hissettirmiş, sizin çok değerli olduğunuzu düşündüren bir sevgi ortamı yaratmış olabilir.

Flörtünüz var olan ya da başlatılan bir ilişkinin sorumluluklarını yerine getirmeyip ortadan kaybolarak belki de size o sorumlulukları karşılayamayacak olduğunu gösteriyordur.

Kendinizde yoğun olarak öfke, mutsuzluk, hayal kırıklığı, huzursuzluk gibi duygular görebilirsiniz.

Flört ettiğiniz kişinin hiçbir sebep göstermeden aniden ortadan kaybolması derin bir boşluk yaratılmasına sebep olabilir. Sevgiler.

alinti

teşekkür ederim detaylı cevabınız için  🙏

Yorumlar

Gizli Kullanıcı

teşekkürler detaylı cevap için

sinemtemel

Rica ederim. Sağlıklı günler dilerim.

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

İlişkiyi yürütmek için her seyi sırtlanan olmamak için ne yapabilirim?

Merhaba,yaklaşık 3 yıldır beraber olduğum bir kişi var. İlk başlarda her şey çok güzel giderken maddi olarak bi kere sıkıştığında destek olduğum zamandan sonra sürekli olarak bana yıkılmaya başladı. Para kazanmak için çabalıyor ama bir şekilde olmuyor. Planlar yapıyoruz tatile gitmek için ama hep bi engel çıkıyor o plan iptal oluyor. Bana gelince asla vakti yok ama arkadaşlarına vakit ayırabiliyor. Durup dururken arayıp acil bana şu kadar gönderir misin diye soruyor. Ne kadar öfkelensem de kızsamda aciliyeti olduğunu bildiğim konularda hiç param kalmasa dahi istediği ne varsa gönderiyorum. Ve o asla bana vereceğim dediği günde vermediği için para lazım olduğu günlerde çok büyük sıkıntı ve strese giriyorum. Konuyu onunla paylaştığımda ise beni paragöz ilan ediyor. Bu durumdan kurtulmak istiyorum. Ancak her seferinde beni bir sekilde manipüle etmeyi başarıyor her seferinde ona hem inanıp hemde ufacık bi tartışmada kendimi enayi gibi hissetmekten alıkoyamıyorum ve gözüme uyku girmiyor. Ayrılmak istediğimde de çok aşırı tepkilerle karşılaşıyorum. Bu ilişkinin beni yorduğunu hissediyorum. Sürekli bana umut verip asla gerçekleşmeyen hayallerin peşine takılıp gidiyorum. Geçmiş hayatımda da böyle bi ilişki olmasına ve çok zor kurtulmama rağmen yine aynı şeyleri yaşıyorum. Bu döngüden nasıl kurtulabilirim?

Psikoloji

Sürekli Dert Anlatıyorum, Nasıl Daha İyi Hissederim?

Sürekli derdimi insanlara anlatmak istiyorum, en ufak bir anda dertlerim hakkında detaylara inmek veya beni dinlemeleri için onlara farklı şeyler söylüyorum. Sürekli ilgi çekici şeylerden bahsediyorum kendimle alakalı ama hiçbiri aslında ilgi çekici değiller. Nefes alamıyor gibi hissediyor ve her boş bulduğum anda aileme karşı bir cevap hazırlıyorum kafamda. Çok agresifim, tahammül seviyem neredeyse yerlerde. Sevgilim ne dese ona karşı çıkıyorum, zıt olmak için uğraşıyorum ve çok fazla dert anlatma girişiminde bulunuyorum. Konfor alanımdan çıkmak istemiyorum ama aynı zamanda da arkadaşım yok diye kendi kendime yükleniyorum.Günlük yaşamımda seslere tahammül edemiyorum sussunlar istiyorum. Ama aslında içten içe birisi benimle oturup sohbet etsin istiyorum. Yalnız kalmak en korktuğum şeylerden birisi olduğu halde çok yalnız hissediyorum. Erkek arkadaşım sadece benimle ilgilensin, benimle konuşsun ve bana vakit ayırsın istiyorum. Hatta bunu çevremdeki herkesten istiyorum ama olamayacağının farkında olduğum için onlara yansıtmamaya çalışıyorum, bu durum beni çok zorluyor.Bir derdim olduğunun farkındayım, bu kadar dalıp dalıp gitmelerim hiç normal değil ama ne olduğunu bulamıyorum. Bu beni ve cevremdeki insanları çok zorluyor. Bunlarla nasıl başa çıkabilir ve bunlardan vazgeçip iyileşmek için ne yapabilirim?