Romantik İlişkiler

Birini nasıl unutabilirim

Gizli Kullanıcı28 Mayıs 2024 11:54

İlişkim biteli 1yıl oldu ama aynı okulda olduğumuz için unutamıyorum ve beni görmezden gelmesi canımı yakıyor bir yandan beni arkadaşı olarak gördüğünü söylüyor kıskanıyor ama mesaj attığımda da o kadar soğuk cevaplar veriyor ki aynı zamanda en yakın arkadaşımla konuşuyor sanki bana açmadığı konuları ona açıyor gibi hissediyorum ve ikisi de bundan rahatsızlık duymuyor bu durumla nasıl başa çıkabilirim düşünmekten kafayı yiypr gibi hissediyorum

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Öncelikle bu duyguları yaşıyor olman çok doğal. Karmaşık sinyaller veren biri var karşında, bir yandan da siz de karmaşık sinyaller vermek zorunda kalıyor olabilirsiniz. Ayrılık ardından bu duyguları dalgalı şekilde yaşıyor olmak ve kafanın karışık olması çok normaldir. Ayrılalı bir süre geçmesine rağmen her gün karşılıyor olmak sizin sınırlarınızı zorluyor olabilir. Bu durumda; arkadaşınız ve eski partneriniz ile ilgili sınırlarınızı belirlemek önemli olacaktır. Çünkü bu etkileşimler sizi rahatsız ediyor, bu rahatsızlığı iki tarafa da iletiyor olmak ya da en azından arkadaşınıza iletiyor olmak kıymetli olacak. Duygunuzu ifade ederken ben dili kullanıyor olmak önemli olacaktır. "Sizi öyle görünce ben çok üzülüyorum, bu iletişiminiz beni çok zorluyor. Ne yapabilirim bilmiyorum, bana bu konuda destek olabilir misin?" gibi kendinizi ifade eden bir dil kullanıyor olmak sizi rahatlatacaktır. Burada arkadaşınızın tutumu sürecinizi belirleyecek.


Eski partnerinizin kısmına gelince; bu ilişkide neyi özlüyorsunuz? Neyi seviyordunuz? Her gün görüyor olmak zorluyor olsa da yeni ilişkilere ne kadar açıksınız? Siz kendinizi bir ilişkide nasıl görmek istiyorsunuz? Kendinizden ve karşıdan ne bekliyorsunuz? Beklentileriniz neler? Duygularınızı, düşüncelerinizi ifade ediyor olmak ve kendinizi daha iyi anlamak için yazabilirsiniz. Yazmak zihni rahatlatan çalışmalardan biridir. Bu süreçte size iyi gelen şeyleri yapıyor olmak kıymetli olacaktır. Size ne iyi gelir, sizin yapmayı sevdiğiniz şeyler neler, siz neyi yapmaktan hoşlanırsınız? Size keyif aldıran eylemleri ne sıklıkla yapabiliyorsunuz? Bu süreçte bol bol yürümek, koşmak, bir spor faaliyetinin içinde olmak ve sevdiğiniz şeyleri yapıyor olmak iyi gelecektir.


Umarım güzel ilişkiler yaşarsınız.

Sağlıklı günler dilerim.


Psikolog Merve UlusoyCevaplanmış benzer sorular