Birini sevip sevmediğimi öğrenmek istiyorum

Gizli Kullanıcı29 Nisan 2024 20:28

Merhaba benim iki yıllık ilişkim var ilk başlarda rüya gibi başlamıştı çok sevdiğimi hissediyordum fakat 1 yıl sonra çok soğuyup 3 kere ayrılıp başkalarıyla denedim sürekli ama bir türlü o diğerleriyle de ayrılıp olamayıp 3 kere de geri döndüm şimdi ise tekrardan sevip sevmediğimi öğrenmek istiyorum her zaman kafam karışık geceleri acaba onu seviyor muyum diyorum ama o bana çok aşık hiç başka biriyle konuşmayıp her defasında peşimde konuştu hep barışmak istedi ne istediysem yaptı anlayışlı oldu ve beni hep çok sevdi ben artık nasılım anlamak istiyorum

  • Cevaplandı

Merhaba,


Merhaba, ilişkinizde yaşadığınız bu karmaşık duyguları anlamak gerçekten zor olabilir.


İlk olarak, kendinize dürüst olun ve gerçekten bu ilişkiyi sürdürmek isteyip istemediğinizi düşünün. Eğer hala sevgilinizle birlikte olmak istiyorsanız, onun size olan sevgisine değer verdiğinizi ve bu ilişkiyi yeniden canlandırmak için çaba sarf edeceğinizi belirtmek önemlidir. Ancak, eğer ilişkinizin bitmesi gerektiğini düşünüyorsanız, kendinizi başka insanlarla mutlu olabileceğiniz bir ilişkiye hazırlamak için zaman ayırmalısınız.


Duygularınızı netleştirmek için kendi içsel düşüncelerinizi ve hislerinizi değerlendirmeniz önemli. Belki de ilişkinizdeki değişkenliklerin nedenlerini anlamak için bir terapistle konuşmak faydalı olabilir. İlişkinizdeki duygusal dalgalanmaların altında yatan sebepleri keşfetmek, hem size hem de ilişkinize odaklanmanıza yardımcı olabilir.


Unutmayın ki duygusal zorluklar herkesin yaşadığı şeylerdir ve kendinize zaman tanımak önemlidir.Psk. Eslem Yılmaz

Cevaplanmış benzer sorular