Bitmiş bir ilişkiyi nasıl düzeltiriz

pembegul29 Nisan 2024 09:12

Sevgilim aramızdaki iletişim bozukluğundan ve baskıdan dolayı İlişkimizden ayrıldık ve aramızdaki iletişim çok

şunu düşündüm 40 birbirimize haber almamak ve daha sonra ve onunla iletişime geçip şu teklifi sunmak istiyorum gel herşeyi düzeltelim terapi alalım bizim sevgimiz öyle kolay değil diye bir konuşma geçirmek istiyorum diye ona söylemeyi düşünüyorum sizce bu uygun mu

  • Cevaplandı

Merhaba,


Sorunuzun bazı kısımlarını tam olarak anlayamadım sanki bazı kısımları eksik gibi duruyor. Fakat baskı ve iletişim bozukluğu yaşadığınız kişi ile ayrıldınız ve şimdi terapi alalım istiyorsunuz. Bir şeyleri düzeltmek ve bu süreci iyileştirmek istiyorsunuz. Bunu hissettiğiniz şekilde ifade edebilirsiniz; "seninle bu hayatı yürümek istiyorum fakat bazı sorunlarımız olduğunu düşünüyorum. Şöyle şöyle davrandığında kendimi üzgün ve kızgın hissediyorum, bu yüzden şöyle şöyle tepki veriyorum. Bunun için birlikte bir seans alma sürecine girsek ve bu ilişkiye düzeltmeye çalışsak. Ne dersin?" gibi kendi duygu düşüncelerinizi ve davranışlarınızı açıkça ifade ederseniz uygun olur diye düşünüyorum.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Sevgilinin rahatsızlanması

3 senelik ilişkim var uzak mesafe ilişkisi şuan sevgilin polislik eğitiminde aramız iyi değil ben aynıyım fakat o çok değişti konuşmak istemiyor gibi sorduğumda birşey yok diyor eğitimden dolayı ben artık böyleyim diyor ilgisi sevgisi azaldı. Sormak istediğim şey şu sevgilim öncesinde de (eğitimde olmadan önce) bir baygınlık yaşadı öyle söyledi ve hastaneye gittiğinde doktor psikiyatriye gitmesini söylemiş böyle birseyin neden olduğunu bilmiyorum ikizler burcu ve çok düşünüp olayları çok büyüten biri ben ise balık burcuyum çoğu konuda sabır gösterip uzatmıyorum. Sevgilim şuan eğitimde ve geçen hafta mesaj attığımda ulaşamadım ve bana sonrasında hastanede olduğunu bayginlik geçirdiğini söyledi, gözlerimi hastanede açtım dedi. Doktor yine psikiyatriye gitmen gerekiyor demiş dekan ve doktor konuşmuşlar buna karar vermişler.Akademide yemeklerin iyi olmadığını ve kötü yapıyorlar yiyemiyorum diyordu eğitim de zorlu ondan olmuş olabilir mi yada bünyesi mi zayıf düşünüyor, zayıf biri ama dış görünüşüne göre güçlü biri. Psikiyatriye git demek ki birşey var senin için iyi olur dediğimde hayatım kararır mesleğim olmaz elimden alırlar dedi. Bu baygınlığı neden yaşıyor olabilir? dediğim gibi eğitimden öncesinde de evde 2 kere baygınlık geçirmiş ve hastaneye gitmiş psikiyatriye yönlendirmişler fakat o randevu alıp gitmiyor.