Borderline olabilir miyim?

Gizli Kullanıcı16 Mayıs 2024 17:54

İliskilerimde hep ayrilan ben oldum. Son ilişkim 1.5 yıl sürdü beni çok seviyor bende ilk baslar cok seviyordum ama bi yandan soğudum bi yandan seviyordum. Yani nefret de ediyordum. Eski hatalarının da payı var. Ama su an beni çok fazla seviyor. Benim her istediğimi yapiyor. Kavga anında vok kotu şeyler söylüyorum sonra pisman oluyorum daha sonra tekrar hak etti bunları o diyorum. Bi bakmissin onun için ölüp biterken ertesi gün nefret ediyorum. Konusmak istemiyorum onunla konuşmadığımızda da tekrar konusmak istiyorum bu sefer yine başa dönüyor. Cinsel olarak bi an cok istekliyken bi an sonra kendimden nefret ediyorum. Gecmiste kendime zarar vermişliğim var. Sadece ilişkide değil hayatta her konu da her şeyde böyleyim. Annem bile diyor bi bakmissin çok mutluyken enerjikken bi bakmissin hevessiz mutsuzsun. Bazen kendimi önemli, degerli üstün mükemmel görürken, bazen de cok degersiz umutsuz oluyorum. Terk edilme korkusu var ama ben terk ediyorum. O gitmesin diye ugrasirken ben gidiyorum. Gittimde bıraktım onu da zaten. Yaşım 18, 4 senedir bu şekildeyim. Bende ki ne olabilir

  • Cevaplandı

Merhaba, her insan mutlu olmak ister.

Ancak mutluluk da olsa ortada hiçbir sebep yokken yaşanan aşırı duyguların varlığı duygudurum bozukluğu belirtisi olabilir.

Duygudurum bozuklukları tedavi edilebilir.

Doğru tedavi yaklaşımı uygulanırsa kişinin günlük hayatını etkileyebilecek bir iz bırakmaz.

Hiçbir neden yokken aşırı enerjik, sağlıklı ve mutlu ya da hiç olmadığı kadar mutsuz ve depresif hissetmek gibi iniş çıkışlar duygudurum bozukluğu belirtilerindendir.

Duyguların dalgalanması normaldir.

Kötü şeyler yaşanırken kötü hissetmek depresyon olmayacağı gibi, iyi şeyler yaşanırken mutlu ve heyecanlı hissetmek de mani sayılmaz.

Hayatınızdaki duygu değişimleri sizi, ailenizi, arkadaşlarınızı ve çevrenizi etkileyecek kadar olumsuz deneyimler oluşturuyorsa bir psikologdan destek alabilirsiniz. Sevgiler.

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Sevgilinin rahatsızlanması

3 senelik ilişkim var uzak mesafe ilişkisi şuan sevgilin polislik eğitiminde aramız iyi değil ben aynıyım fakat o çok değişti konuşmak istemiyor gibi sorduğumda birşey yok diyor eğitimden dolayı ben artık böyleyim diyor ilgisi sevgisi azaldı. Sormak istediğim şey şu sevgilim öncesinde de (eğitimde olmadan önce) bir baygınlık yaşadı öyle söyledi ve hastaneye gittiğinde doktor psikiyatriye gitmesini söylemiş böyle birseyin neden olduğunu bilmiyorum ikizler burcu ve çok düşünüp olayları çok büyüten biri ben ise balık burcuyum çoğu konuda sabır gösterip uzatmıyorum. Sevgilim şuan eğitimde ve geçen hafta mesaj attığımda ulaşamadım ve bana sonrasında hastanede olduğunu bayginlik geçirdiğini söyledi, gözlerimi hastanede açtım dedi. Doktor yine psikiyatriye gitmen gerekiyor demiş dekan ve doktor konuşmuşlar buna karar vermişler.Akademide yemeklerin iyi olmadığını ve kötü yapıyorlar yiyemiyorum diyordu eğitim de zorlu ondan olmuş olabilir mi yada bünyesi mi zayıf düşünüyor, zayıf biri ama dış görünüşüne göre güçlü biri. Psikiyatriye git demek ki birşey var senin için iyi olur dediğimde hayatım kararır mesleğim olmaz elimden alırlar dedi. Bu baygınlığı neden yaşıyor olabilir? dediğim gibi eğitimden öncesinde de evde 2 kere baygınlık geçirmiş ve hastaneye gitmiş psikiyatriye yönlendirmişler fakat o randevu alıp gitmiyor.