Romantik İlişkiler

Çabuk öfkeleniyorum ve konuları irdeliyorum

Gizli Kullanıcı2 Haziran 2024 15:09

İlişkimdeki bir tartışmada özür dilenmesine rağmen defalarca özür dilenmesini istiyorum karşı tarafın çok rahat olması beni çok öfkelendiriyor sürekli bu konuyu önüne çıkarıyorum. İçten içe kendimi yiyip bitiriyorum ve bu durumu aşmak istiyorum ben de rahat olmak istiyorum.

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Selam değerli danışan, bu zor bir durum olabilir ve sürekli bir konuyu gündeme getirmek, ilişkiyi daha da gerilimli hale getirebilir. Öncelikle, partnerinizin özrünü kabul ettiğinizi hissettiğinden emin olun. Sürekli olarak özür dilemesini istemek, onun da rahatlamasına ve özrünü samimiyetle ifade etmesine engel olabilir. Belki de ilişkinizdeki bu tür tartışmalarda iletişim eksikliği veya başka bir sorun var ve bu sorunları çözmek için birlikte bir çözüm bulabilirsiniz.

İçinizdeki öfkeyi ve bu konuyu sürekli gündeme getirme isteğini anlıyorum, ancak bu duygularla başa çıkmak için daha sağlıklı yollar bulmak önemlidir. Öncelikle, kendinize neden bu kadar öfkeli hissettiğinizi sormak ve bu duyguların kökenini anlamak faydalı olabilir. Belki de başka hayatınızdaki stres faktörleri veya geçmiş deneyimleriniz bu öfkeye katkıda bulunuyordur.

Birlikte terapi almak da faydalı olabilir. Bir terapist, ilişkinizdeki dinamikleri daha iyi anlamanıza ve daha sağlıklı iletişim becerileri geliştirmenize yardımcı olabilir.

Kendinize ve ilişkinize zaman tanıyın. Bu tür duygusal zorluklar zaman alabilir ancak sabırlı ve kararlı bir şekilde üzerinde çalışarak daha sağlıklı bir ilişki geliştirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra, kendi içinizde yaşadığınız huzursuzluk haline de odaklanalım mı? Rahat olamama hissi birçok farklı faktörden kaynaklanabilir ve bu oldukça yaygın bir durumdur. İnsanların rahatlık düzeyleri kişisel özelliklerine, geçmiş deneyimlerine, yaşadıkları streslere ve zorluklara, hatta biyolojik faktörlere bağlı olarak değişebilir. 

Geçmiş deneyimleriniz veya ilişkilerinizde yaşadığınız zorluklar, güvensizlik hissi veya kaygı gibi duygusal zorluklar rahatlık hissinizi etkileyebilir.

Kendi üzerinizde aşırı bir baskı hissediyorsanız ve her şeyin mükemmel olması gerektiğini düşünüyorsanız, rahat olmakta zorlanabilirsiniz.

Kendinizle geçmiş, bugün ve geleceği dengeleyebildiğiniz bilinçli bir içsel yolculuğa çıkmanızı öneriyorum. :)

İç barış ve huzuru bulduğunuz bir ömür dilerim.

Sağlık dileği ve sevgilerimle...


Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

İlgisi azalan erkeğe nasıl davranılmalı

2 senelik bir ilişkimiz var. Uzak mesafe ilişkisi olduğu için 3 kere buluştuk. Şuanda polis akademisinde eğitimde ilk başlarda gayet normaldi müsait oldukça arıyordu 2 dk da olsa sesimizi duyuyorduk güzel sözler söylüyordu şuan çok değişti 2 kere izne geldi görüntülü konuşmadık çok nadir sesli konuştuk 5 dk falan, ilgisi azaldı eskisi gibi güzel sözler iltifatlar yok.Egitimdeyken bana ailem seni istemiyor diye yalan söyledi 2 saat sonra arayıp özür dilerim burası çok zor insan herşeyi düşünüyor bana olan sevginin azaldığını hissettim ondan böyle birşey yaptım dedi. Ben onun hep yanında olmaya çalıştım her zaman destek oldum yapabileceğine inandırdım zorlandığını bildiğim için üzerine gitmedim affettim ama bize olan inancım azalmaya başladı. Sonrasinda defalarca öyle birşey var mı diye sordum yemin ederim öyle birşey yok dedi.Aradan 1 ay geçti soğuk davranmaya başladı bunu ona defalarca söyledim fakat egitimden dolayı olduğunu insan orda duygusuz oluyo ben artık böyleyim diyo senlik birşey yok sana olan sevgim aynı dedi eski neşesi yok şakaları yok eskisi gibi konuşup sesini duyamıyorum göremiyorum bile 2 ay olmuş görüntülü konuşmuyoruz sorduğumda ailem izne geldiğimde bırakmıyorlar müsait değilim diyor. Böyle olduğu zaman kendimi kötü degersiz hissettiğimi, müsait olma zamanını kendisinin yaratmasını söyledim fakat olmuyor çok üzülüyorum ne yapabilirim?