Romantik İlişkiler

Deli gibi sevdiğim birini nasıl unutabilirim?

Gizli Kullanıcı7 Haziran 2024 05:34

Bir cocukla çok yakindik küçük bir sebepten dolayı küstük ama o şu anda kavgalı olduğum kişilerle yakın ve onu benim hakkımda doldurmuşlar engel atmış bana dün gizli bir numaradan aradık cevap vermedi sonra kavgalı oldugum biz kız arayıp o kişiyi bir daha arama dedi ama çok yakindik unutamıyorum nasıl unutabilirim

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Selam değerli danışan, spesifik bir kişiyi unutma konusundan önce odaklanacağımız bir temel bakış açısı var gibi gözlemliyorum. Bizi umursamayan ve iletişimi reddedecek şekilde kaçan birine ulaşmaya çalışmak çeşitli nedenlerle ilişkili olabilir.

Biriyle karşılık alınmadığı halde peşinden koşma eğilimi genellikle karmaşık duygusal dinamiklerden kaynaklanır ve pek çok insan bu durumu yaşamıştır. İnsanlar genellikle başkalarının onları değer verdiğini hissetmek isterler. Eğer birisi sizi değersiz hissettiriyorsa, bu eksikliği doldurma çabası içine girebilirsiniz. Bir ilişki veya etkileşim alışkanlık haline gelebilir ve bu alışkanlığı sürdürmek isteme eğiliminde olabilirsiniz, hatta o kişi sizin için zararlı bile olsa. Kendine güvenmekte zorlanan insanlar, değer verilmeme hissiyle başa çıkmak için kendilerini başkalarına bağlı hissetmeye çalışabilirler. Bazı durumlarda, başkalarının bizi değersiz hissettirmesi bir tür manipülasyon olabilir ve bu da duygusal bağımlılığa yol açabilir.

Bir anda yokmuş gibi davranmak kolay görünmeyebilir ancak unutmanın veya geçmişi arkada bırakmanın bazı yolları var :)

Öncelikle, içimizdeki çocuğun nasıl hissettiğini anlamak ve kabul etmek önemlidir. Üzgün, öfkeli, kırgın veya endişeli olabilirsin. Bu duyguları tanımak ve onlarla başa çıkmak önemlidir. Yaşananları kabul etmek ve üzerinde düşünmek, duygusal iyileşme için daha yararlı. Ancak geçmişe takılı kalmadan geleceğe odaklanmak da gereklidir. Bir çok insan zamana bırakma kavramını yanlış yorumlayabilir. Aynı bakış açısı ve alışkanlıklara devam ederek zamana bırakmanın anlamı şudur: tekrar etmesine ve olan halin pekişmesine izin veriyorum. Zamanın geçmesiyle birlikte duyguların ve düşüncelerin değiştiğini gözlemlemek normaldir. Zamanla, geçmişteki acı verici duyguların hafiflediğini görebilirsiniz.

Unutmak yerine, yaşanan deneyimlerden öğrenmek ve bu deneyimlerle daha güçlü biri olmak daha yapıcı olur. Çünkü, zihin unutma bilinciyle yaklaştığı kişiye ve onunla ilgili olumsuz duygulara istemsiz şekilde yoğunlaşabilir. Bu nedenle kendimizle, hayatla ve başka insanlarla ilgili sağlıklı- keyifli keşiflere açık olmalıyız :)

Zihninizi meşgul eden her işin ve kişinin size iyi gelmesini umuyorum.

Sağlık dileği ve sevgilerimle...

Cevaplanmış benzer sorular