• Anasayfa
  • Sorular
  • Erkek arkadaşım bana güvenmiyor ama benim onu çok sevdiğimi bilmiyor
Romantik İlişkiler

Erkek arkadaşım bana güvenmiyor ama benim onu çok sevdiğimi bilmiyor

Gizli Kullanıcı14 Haziran 2024 05:31

Bir yıl önce çok küçük bir ilçeye atandım ve işe başladım erkek arkadaşım benim ailem onu istemiyor diye kendini uzaklaştırdı benim konuşmadı ben her seferinde yanına gittim ama artık canıma tak etti yanına gitmemeye başladım daha az arıyordum. O süre zarfında çalıştığım yerde yeni arkadaşlıklar edinmiştim ve güzel vakit geçiriyorduk erkek arkadaşım bu tarz şeylerden hiç hoşlanmaz birkaç fotograflarımız vardı toplu ve ben ve yanımda bir erkek galerimde duruyordu daha sonra ben sevgilimle barıştım ve bu fotoğrafları görünce yanlış anlar düşüncesiyle gizlemiştim. Biz eskisindem daha iyi bir ilişki yaşıyorduk. Daha sonra telefonumda bir şeylere bakarken gizli olan o fotoğrafları gördü. Yıkıldı ilk zamanlar hiçbir şey demedi arada laf atıyordu ben sessiz kalıyordum. 3-4 ay geçtikten sonra artık bu durumu hazmedemediğini ve ona ağır geldiğini bana güvenmediğini söyledi ve tekrar ayrılmak istedi. Ben 2.5 ay boyunca böyle olmayacağını onu çok sevdiğimi söyledim. Aynı zamanda yaşadığım yerdeki arkadaşlarımla artık görüşmediğimi de biliyordu. Şuan 5 gündür ben de yazmıyorum. Aramıyorum. Duramıyorum diye benim whatsaptan engellemesini istedim engelledi ama numaramı engellemedi. Aramak istemiyorum ama onu çok seviyorum

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Selam değerli danışan, sevgilinizle yaşadığınız ilişkide güven sorunu yaşamak oldukça yıpratıcı olabilir. Çözüm odaklı ilk adım olarak, duygularınızı anlamak ve kabul etmek için ne yaptığınızı değerlendirmek yararlı olacaktır. Sevdiğinizi ve ilişkinizi koruma isteğiniz anlaşılır bir duygudur. Ancak bazen bireylerin kendi içinde tutarlı ve net olmadığını gözlemleriz. Bu karmaşa karşısındaki partnere de yansıdığı noktada güven sorunları artabiliyor. Çoğu kez de partner, gördüğü çelişkiler nedeniyle görmediği konular üzerinden şüpheci davranabiliyor.

Ancak, bu süreçte kendinize de zaman ayırmak ve duygusal olarak iyileşmek için zaman tanımak bu şüphelerle ve genel güven sorunuyla baş etmek adına daha faydalı gelebilir. İlişkinizde yaşanan güven sorununu çözmek için ise iletişim ve anlayış etkili olacaktır. Eğer ilişkinizi kurtarmak istiyorsanız, sevgilinizle açık bir şekilde konuşmayı deneyebilirsiniz. Onun duygularını anlamaya çalışmak ve güveni yeniden inşa etmek için çaba göstermek ilişkinizin geleceği açısından daha yapıcı görünüyor.

Öte yandan, kendinize dair de önemli kararlar almanız gerekebilir. Sevgilinizin sizinle olan iletişimi kesmesi, size karşı olan duygularının derinliğini gösterebilir. Bu durumda, kendi iyiliğiniz ve mutluluğunuz için de adımlar atmanız kendinizi ona daha dingin ve pozitif şekilde ifade edebilmek adına güç verecektir.

Belki de şu anda yapmanız gereken en iyi şey, biraz öz benliğinizle nitelikli zaman geçirmek ve duygularınızı netleştirmek olabilir. Sevgilinizle olan ilişkinizin geleceği hakkında net bir fikir edindikten sonra, duygusal olarak sağlıklı bir karar verebilirsiniz. Her iki tarafın da mutlu olabileceği bir çözüm bulabilmek umuduyla, kendinize şefkatle yaklaşmanız iletişim becerilerinizi kuvvetli ve etkileyici hale getirebilir.

Bir çok ilişkide yaşanan en belirgin problemlerden biri; beklenti ve şikayet çatışmalarıdır. Onun kesin çizgileri, sizin asla dedikleriniz ile çarpışmaması adına sorunlarınızı ve hayat görüşünüzü net şekilde paylaşmanız gerekebilir. Örneğin bir çift terapisti eşliğinde ilişkinizi ve iletişiminizi daha kaliteli seviyeye taşımak adına adım atabilirsiniz.

Farklılıkların sevgi ve neşeyle birleştirdiği bir ilişki diliyorum.

Sağlık dileği ve sevgilerimle...