Eşim çok şüpheci ona nasıl yaklaşmalıyım

Gizli Kullanıcı12 Mayıs 2024 05:23

Son Zamanlarda geçmişte olan konular için güvenemiyor kirilmaktan korkuyor güven ve şüphe problemini nasıl aşabiliriz nasıl bı yol haritasi cizmeliyim sürekli olarak bir şüpheye sahip bazen kendisi de pişman oluyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz

  • Cevaplandı

Merhaba,


Şüphe insanın içini kemiren bir olay, karşıdaki kişi içinde insan içinde çok fazla zorlayıcı olabilir. Öncelikle şüphe ettiği konuları açıkça konuşuyor olmak, size neden, niçin şüphe ediyor ve bu konularla ilgili onu ne rahatlatır? Rahatlatacağı şeyler sınırlarınıza müdahale mi? Ne kadarını kabul edebilirsiniz, ne kadarı sizler için uygun olur? Bunları netleştiriyor olmak ve konuşuyor olmak çok kıymetli olacaktır.


Geçmişteki konular neler bilmiyorum fakat eğer bu geçmişteki konular şüphe duymasını gerektiren olaylar ise ve hala daha ilişkinize devam etmek istiyorsanız bu durumda sizlere şüphe duyan için terapi öneririm. Bulunduğunuz yerdeki EMDR veya HYT uygulayan terapistler ile sürecinize başlamanızı öneririm.


Eğer hayır şüphe duyulacak bir şey yok ne yapacağımızı bilemiyoruz diyorsanız ve üstteki bahsettiklerinizi defalarca konuştuk diyorsanız; o zaman bu durumda sizler için çift terapisini öneriyorum. Elbette sizin bu ilişkiye devam etmek istediğiniz bir evre için bahsediyorum.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Yorumlar

Gizli Kullanıcı

Çok teşekkür ederim Merve hanım

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Yazmayan erkeğe nasıl davranılmalı

Merhaba bu Kasım ayında 3 sene olacak bir ilişkim var ve uzak mesafe ilişkisi şuan polislik eğitiminde 3 ay sonra mezun olacak inşallah. Ben her zaman ona destek oldum yanında olduğumu hissettirdim fakat son 3 aydır ortada birşey olmamasına rağmen ( kavga tartışma olmadı aramızda ) ilgisiz davranmaya başladı izne geldiği zaman bile aramaz oldu ( aradığı zaman en fazla 2-5 dk konuşuyoruz konuşmayı ben ilerletiyorum )son o günden beri çok zor konuşuyoruz zorla konuşuyor gibi sorduğumda birşey olmadığını eğitimden dolayı ben artık böyleyim diyor. Ben yazarsam yaziyor, napıyosun diye sorduğumda eğitimdeyim diyor sadece sen napıyosun veya nasılsın diye sormuyor. Konuşmak istemiyorsan sevgin azaldiysa bana bunu söyle dediğimde saçmalama öyle birşey olsa zaten söylerim diyor.En son pazar günü konuştuk ve uyumadan iyi geceler mesajı attım pazartesi günü günaydın yazdım sonrasında akşama doğru napıyosun yazdım hicbirsey yazmadı.Bugün günlerden salı gecesi çarşambaya girdik artık hiçbir şey yazmadım çünkü onun yazmasını bekledim en azından sabah günaydın yazar dedim ama hicbirsey yazmadı. İzlediğim butün ilişki koçları böyle durumlarda yazmayın merak etsin vazgeçtiğinizi düşünsün diyor fakat çok üzülüyorum onu merak ediyorum.Beni seven zaman ayırıp hep iltifat eden adam gitti sanki yerine başka biri gelmiş gibi onu tanıyamiyorum artık. Hissettiklerimi açıkça söyledim olmadı ağır konuştum yine olmadı sustum birşey yok gibi davrandım yine olmadı aynı tarz konuşuyor sanki arkadaşız gibi sanki beni seven adam gitmiş gibi. Yazdığı zaman nasıl davranmam gerekiyor yada yazmazsa aramazsa ne yapmam gerekir ? 3 sene az bir süre değil hayallerim yıkılmış gibi hissediyorum yapayalnız kalmış gibiyim.Sevgilim ikizler burcu ben ise balık burcuyum çok duygusalım ve bu ilişki boyunca hiçbir zaman sevgimi eksik etmedim verdiğim değeri sonuna kadar gösterdim. 3 aydır bu ilişkiyi onu geri toparlamak için çabalıyorum fakat olmuyor.