Eşim sürekli aldatıp pişman oluyor

Gizli Kullanıcı6 Mayıs 2024 11:19

Eşim sürekli beni sürekli kadınlarla aldatıyor ben yakalayınca tek günlüktü sarhoştum falan diyor ama bu 1 değil 2 değil. sürekli onlar geçici özür dilerim seni çok seviyorum falan diyor. Affetmeyince de işte senin yüzünden seni aldattım falan diyor. bi daha yapmayacağını söylüyor ama geçenlerde yine yapmış ben gördüm ve ayrılmak istedim o boşanmak istemiyor. sizce neden olabilir bu durum

  • Cevaplandı

Merhaba,


Bu durumda hissettikleriniz gayet doğal. Eşinizin sizin duygularınıza saygı göstermemesi ve sürekli olarak aldatmaya yönelmesi oldukça yıpratıcı olabilir. Onun davranışlarından sorumlu tutulmamalısınız. Bu durum, eşinizin kendi içsel problemleriyle başa çıkma şekli olabilir.


Ancak, önemli olan sizin duygusal sınırlarınızı belirlemeniz ve kendi ihtiyaçlarınıza saygı göstermenizdir. Eğer eşinizin bu davranışları sizi incitiyorsa ve siz ayrılmak istiyorsanız, bu isteğinizi net bir şekilde ifade etmelisiniz. Eğer eşiniz bu konuda değişiklik yapmaya niyetli değilse, kendi mutluluğunuz ve sağlığınız için harekete geçmek önemlidir.


Diğer yandan “Siz bu durumda ne hissediyorsunuz? Ne tür bir destek veya çözüm istiyorsunuz?” Sorularını konuşmak ve paylaşmak, duygusal iyileşme sürecinizde size yardımcı olabilir.


Son olarak, bir psikologdan destek almak, duygusal sınırlarınızı sağlıklı bir şekilde belirlemenize ve ilişkinizdeki duygusal dinamikleri anlamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca aile terapisi, ilişkinizdeki duygusal bağlantıları güçlendirmenize ve her iki tarafın da duygusal ihtiyaçlarını anlamasına yardımcı olabilir.


Psk. Eslem YılmazCevaplanmış benzer sorular