Aile

Eşime güvenemiyorum

sena8 Haziran 2024 16:46

Esimin İnternet'e satış yaptığı sayfası var ve burda Bi bayan var takip ettiği onunda Bi dükkanı var esimin sattığı işle ilgili berki alır diye takip ediyor kadını sürekli hikayelerine bakiyor ve hani gördüğünü gorsun de sipariş versin gibisinden bugünde dedim ki bayanın takipçisi çok o kadar kişinin içinse seni nasıl görecekte iste bakicak falan gibi oda ismimle hitap edip ağır bir ses tonuyla bana baktı ben dedim seni kıskanmıyorum falan lafı geveledim oda çok sıkıyorsun bunaltiyosun beni diyor çok sorguluyosun diyor herseyi ne demeye getiriyor yani ne yapmam lazım bilmiyorum bende bu sefer onun bana verdiği cevaplarla ona aynı şekil davranıyorum beni bunaltiyosun falan diyorum. Kalbim güvensede aklım karışık durumda kaliyor. bende ona doğrumu peki napmam veyatta ne yapmamız gerek teşekkür ederim.

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Selam değerli danışan, içinde bulunduğunuz durumu anlıyorum. Bu tür durumlar gerçekten zorlayıcı olabilir. İlk olarak, durumu sakin bir şekilde ele almak önemlidir. İkiniz arasında bir güvensizlik veya kıskançlık varsa, bu konuşularak çözülmelidir.

Eşinize karşı güvensizlik yaşamanızın birden fazla sebebi olabilir. Güvensizlik duyguları genellikle geçmiş deneyimler, kişisel güvensizlik, iletişim eksikliği veya ilişkinizdeki belirsizlikler gibi faktörlerden kaynaklanabilir. 

Eşinizle oturup, hislerinizi ve endişelerinizi paylaşın. Ona neden rahatsız olduğunuzu anlatın ve hissettiklerinizi net bir şekilde ifade edin. Aynı zamanda onun da hislerini dinlemeye hazır olun.

Onun perspektifini anlamaya çalışın. Belki de sadece bir arkadaşını takip etmek istemiştir ve bundan rahatsız olacağınızı düşünmemiştir. Empati kurarak durumu daha iyi anlayabilir ve daha etkili bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. İlişkinizin temelinde güven olduğunu hatırlayın. Güveni artırmak için birbirinize desteğinizi gösterin, birlikte zaman geçirin ve birbirinizi anlamaya çalışın lütfen.

İlişkilerdeki tartışmaları profesyonelce ve saygılı bir şekilde çözün. Birbirinize saygı duymak, sağlıklı bir ilişkinin temelidir. Güvensizlik duygularının neden kaynaklandığını anlamak için kendi duygularınızı ve düşüncelerinizi sorgulayın. Geçmiş deneyimleriniz veya kişisel güven eksiklikleri bu duyguları tetikleyebilir.

Eşinizle açık ve dürüst bir iletişim kurmaya yoğunlaşabilirsiniz. Endişelerinizi ve korkularınızı dile getirin ve onun da hislerini anlamaya çalışın. İletişimde samimi ve anlayışlı olmak ilişkinizi güçlendirecektir.

Eğer güvensizlik duygularınızla başa çıkmakta zorlanıyorsanız, bir ilişki danışmanından destek almayı düşünebilirsiniz.

Karşılıklı güven ve saygıyla dolu bir evlilik dilerim.

Sağlık dileği ve sevgilerimle...