Romantik İlişkiler

Eski sevgilimi bir türlü unutamıyorum

Gizli Kullanıcı28 Haziran 2024 15:39

1 yıldan uzun bir süre önce hala çok sevmeme rağmen yaklaşık 1 yıldır birlikte olduğum sevgilimden ayrılmak zorunda hissettim kendimi. Çünkü onu çok seviyodum evet ama o bana ihtiyacım olan sevgiyi ilgiyi güveni vermiyodu. Ben ona çok hayrandım onu hayatımın en güzel yerini koymuştum onu mutlu etmek benim önceliğimdi ama ondan hiçbir zaman benim gösterdiğim gibi bir özen göremedim üstüne bide uzak mesafe ilişkisi yaşadığımız ve anca 4 ayda bir falan yüzyüze görüşebildiğimiz için ona bir türlü güvenemiyodum.

Ona da bunu açık açık söyledim hep güven problemim var seninle ilgili bi durum değil ama bana güven vermene ihtiyacım var bunu ona defalarca açık açık söylememe rağmen o daima benim güvenimi kıracak şeyler yaptı ve en sonunda yaptığı bir davranış sonucu onu hayatımdan çıkartma cesaretinde bulundum. Onu çok sevdiğim halde böyle bi karar vermek beni çok zorladı ama ne olursa olsun kendime saygı duyduğum için böyle bir ilişkide bulunmamam gerektiğini düşündüm.

Aradan uzunca zaman geçti ben başka kimseyi istemedim çünkü onu içimde tamamen bitirmeden başka herhangi birine gerçek sevgimi veremeyeceğim için kimseye haksızlık etmek istemedim. Ben ilişkimizi bitirdikten sonra o herhangi bi çaba göstermedi kabul etti ve bidaha iletişime geçmedi benimle ama geçen aylarda bana instagramdan istek attı. Ben ne hissedeceğimi ne yapmam gerektiğini bilemedim ona ve ilişkimize tekrar bi şans vermek istiyodum ama bi yandan yine çabası yetersiz geldi çünkü numaram onda varken benimle direkt iletişime geçebileceği halde pasif bi şekilde sadece istek atması beni üzdü sonra aradan 10 gün geçti isteğini kabul ettim ama ben ona geri takip atmadım çünkü ne yapacağını merak ediyodum ne niyetle istek attığını gerçekten pişman olup olmadığını bunları merak ettiğim için aslında isteğini bile kabul etmek istemezken ettim. 1 gün sonra beni takibi bıraktı.

Çok büyük hayal kırıklığına uğradım yani aylar sonra tekrar kafamı karıştıracak bir hamle yapıp bunu sonuca ulaştırmamasına korkak pasif davranmasına çok üzüldüm. Sonra bi yanım ona nefret kusmak istedi bi yanım onunla yüzleşmek istedi ne yapacağımı bilemedim engelledim. Şimdi hala acaba ona geri dönsem bazı şeyler değişir mi diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Bildiğim ve emin olduğum bi şey var ben ona dönmek istersem o bunu kabul eder ama işte bi şeyler değişir mi iyi yönde ilişkimize dair ondan emin olamıyorum. Sorum şu ki 1 yıldan fazladır onunla yüzleşmek istiyorum. Onunla yüzleşmek içimdekileri dökmek mi beni rahatlatır yoksa hazır içimden duygusu biraz eksilmişken tamamen silmeye çalışmak mı hangisi bana daha iyi gelir bazen diyorum ki ona böyle uzunca bütün hissettiğim şeyleri güzel bir dille anlatiyim beni nasıl hayal kırıklığına uğrattığını ne kadar üzdüğünü ama ona rağmen onu hala ne kadar çok sevdiğimi ama bu ilişkinin bu şekilde yürüyemeyeceğini gibi bütün hissettiklerimi ona anlatmak istiyorum ama bunun sonucu ya daha kötü olursa ya beni daha çok üzecek bi cevap verirse diye de endişeleniyorum lütfen yardımcı olun ne hamle yapmam nasıl tepki vermem gerektiğini bilmiyorum

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Bu zorlayıcı duygularla başa çıkmaya çalışmak oldukça yorucu olabilir. İçinizde taşıdığınız duyguları ifade etme ihtiyacını hissetmeniz son derece doğal ve sağlıklı bir durum.


Anladığım kadarıyla içinizdekileri dökmeye ve duygularınızı ifade etmeye ihtiyaç duyuyorsunuz. 

Bu noktada, boş sandalye tekniğinin kullanılmasının faydalı olabileceğini düşünüyorum. Bu teknik Gestalt terapi yöntemlerinden biridir ve duygusal rahatlamaya yardımcı olur. 


Şimdi size bunu kendiniz nasıl uygulayabileceğinizi açıklayacağım. İlk olarak rahat ve sessiz bir yer bulun. İki sandalye hazırlayın, birisi sizin için diğeri ise boş kalacak. Boş olan sandalyeye sevgilinizin oturduğunu hayal edin. Onun orada olduğunu ve sizi dinlediğini düşünün. Boş sandalyeye bakarak ona söylemek istediğiniz her şeyi sesli olarak ifade edin. Burada duygu ve düşüncelerinizi net bir şekilde ifade edebilirsiniz. Örneğin, ona nasıl hissettiğinizi, sizi nasıl hayal kırıklığına uğrattını ve bu durumun sizi nasıl etkilediğini anlatmak gibi. Bir süre sonra eski sevgilinizin sandalyesinden kendinize yanıt verin. Onun bakış açısından bakmaya çalışarak yanıtlayabilirsiniz Bu, farklı bakış açısıyla görmenizi sağlayabilir. Son olarak kendi sandalyenize geçin ve süreci tamamlayın. Duygularınızın nasıl değiştiğini ve neler hissettiğinizi düşünün. 


Bu teknik, bir terapist eşliğinde daha rahat olabilir ancak kendi başınıza da uygulayarak duygusal rahatlama sağlayabilir.


Sevgilerimle…

Cevaplanmış benzer sorular