Ev arkadaşımla onu kırmadan arama nasıl mesafe koyabilirim?

Gizli Kullanıcı21 Nisan 2024 11:00

Ev arkadaşımla 3 yıldır arkadaşız. Yaklaşık 1 senedir aynı evde yaşıyoruz. Bir özelliği var beni çok rahatsız ediyor. Herhangi bir sorun olduğunda (sorun ben değilsem bile) sürekli suratı asık dolaşıyor ve asla ama asla selam bile vermiyor. Suratı asık olmasını anlarım kötü bir gün geçirmiş olabilir. Ama 3 gün tek kelime konuşmayıp 4. Gün bana işi düştüğünde gelip kanka şunu yapabilir misin diyor. Sürekli bu şekilde döngüde olan bir ilişkimiz var. Bu hareketlerinden kaç kere rahatsız olduğumu söyledim. Bi sorun varsa açık açık konuşabiliriz dedim. Buna rağmen hala aynı şekilde davranmaya devam ediyor. O kadar soğudum ki ondan sesini bile duymak beni rahatsız ediyor. Yine de onca yaşanmışığımız var. Ona nasıl davranacağım nasıl kırmadan mesafe koyacağım?

  • Cevaplandı

Merhaba,

Bu durum gerçekten zorlayıcı olabilir. Öncelikle, duygularınızı ifade etmek ve sınırlarınızı net bir şekilde belirlemek önemlidir. Bunun için yapanızı önerdiğim birkaç şey var:

1- Net Olun: Durumu daha açık bir şekilde ifade edin.

2- Suçlayıcı Tavırlardan Uzak Durun: Duygularınızı ifade ederken, karşı tarafı suçlamamaya özen gösterin.

3- Sınırlarınızı Belirleyin: Sınırlarınızı net bir şekilde belirleyin.

4- Alternatif Çözümler Sunun: Belki de başka bir iletişim yolu bulabilirsiniz. Örneğin, yazılı bir iletişim defteri kullanarak duygularınızı daha rahat ifade edebilirsiniz.Eğer durum devam ederse, bir danışman veya terapistten destek almak faydalı olabilir.

Bu konuda kendinizi korumak ve rahat hissetmek önemli.Duygularınızı net bir şekilde ifade ederek, sağlıklı bir çözüm bulabilirsiniz.

Psk. Eslem Yılmaz

alinti

Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Söylediklerinizi adım adım deneyeceğim. 😊

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Takıntı mı hazmedeme mi sevgi mi

19 aylık bi ilişkiden cıktım 11,5 aydır ayrıyız toplam 3 3,5 yıldırda tanısıyoruz o benden ayrıldı aslında toxic ama güzel bir ilişkiniz vardı onunla çok güzel anılar biriktirdik kimseyi degil sadece onu yanımda istiyordum aynı sekilde oda öyle düşünüyordu bir gelecek düşünüyorduk her seyden bile vazgezmeyi göze almıstık ama sonunda beni bıraktı suan hala benden ayrıldıktan sonraki yasamını sürekli olarak takip ediyorum benden sonra ne yapıyor ne ediyor kimlerle birlikte oluyor sürekli olarak stalklıyorumaslında hesabı acık olup olmamasından kaynaklı degil veya umrumda olup olmamasından da kaynaklı bir sey degil ama sadece merak ediyorum inanın umrumda degil o bensiz mutlu biliyorum en azından öyle görünüyor ama her yeni biriyle çıkınca bu beni asırı üzüyor zaten ani duygu degisimleri yasayan biriyim bu durum beni daha cok yıpratıyor gelecegime odaklanmak istiyorum ama bir sekilde tekrardan aklıma geliyor alısmaya calısıyorum onun yokluguna ama olmuyorher yeni biriyle konusmaya basladıgımda eninde sonunda onunla baglantılı bir sekilde bitiyor tekrardan birlikte olmak istiyorum ama her sey eskisi gibi olmicak bunu biliyorum ve farkındayım kendimi üzecek seylerde yapmak istemiyorum ama duygu bu engel olamıyor insan her sey üst üste geliyor kendimi iyi hissetmiyorum onun böyle davranısları bana tek bir bakışı beni yerle bir etmeye yetiyor bana bir tavsiye verebilir misiniz gercekten bu durumdan kurtulmak istiyorum