Romantik İlişkiler

Evli olan eski sevgilim bana yazmaya devam ediyor

Gizli Kullanıcı17 Mayıs 2024 14:42

kendisi evli hala bana bulaşıyor yazıyor benimle konusmaya calısıyo kendisine aşıktım ama çok kötü huyları oldugu icin kendisiyle bir evlilik hayatı istemedim oda gidip başkasıyla evlendi. Üstüne birde çocuk yapmış… şimdide bana yazıp buluşmak istediğini söylüyor. İçimde kalmasın diye bir defa bulustum fakat daha cok baglandım ve bir daha asla görüşmek konusmak dahi istemediğimi söyledim ona. ama şimdide mutsuzum. ne yapıcağımı bilmiyorum onu nasıl unutacağımı yeni birini sevebileceğimi bile bilmiyorum

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Eski sevgilinizi unutamadığınız söylüyorsunuz. Bu gerçekten çok zorlayıcı bir yandan da sevdiğiniz halde sizinle buluşmak istemesi sizleri daha da ikilemde bırakıyordur. Bu durum, size nasıl geliyor? Sizi seven saygı duyan bir insan sizi evlilik birliği içerisindeyken yazar mı? Bir yandan da, unutamadığınız halde onunla birlikte bir evlilik birliği istememişsiniz. Bu durumda, bu ilişkide bazı dinamikler ve tavırlar sizin hayat tarzınıza ve birlikteliğinize uygun değilmiş. Bunlar nelerdi, tek tek yazın. Yazmanızın sebebi şu; ne kadar çok yazarsak olayları daha net kavrar ve sürecimizi ona göre planlarız. Çünkü beyin yazınca daha iyi anlar.


Mutsuz olmanız çok doğal, tekrar görüşüp onu hatırladınız ve üzüldünüz. Tekrardan bir yas süreci yaşıyorsunuz. Bu süreç tıpkı bulutların yağmur yağması sonra da güneş açması gibi gelip geçici. Yeni ilişkilere açık mısınız? Açık olmaya hazır mısınız? Sağlıklı bir ilişki yürütebilmek için neye ihtiyacınız var? Sanki şu an sağlıklı bir ilişki yürütemeyecek bir zorluk yaşıyorsunuz. Sağlıklı ilişki sizin için ne demek, neler hayal ediyorsunuz. Lütfen hepsini yazın ve kendinizi bir değerlendirin. Bu süreç size sonrasında nasıl gelecek, geleceğinizi planlamak ve kendinizi daha yakından tanımak için bu değerlendirme sizlere iyi gelecektir.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular