Gerçek hayatla hayal dünyasını ayırt edememek

Gizli Kullanıcı1 Mayıs 2024 06:58

bu Aralar çok yalnızım çünkü çevremdeki insanlar beş para etmez kimseyle konuşmak görüşmek istemiyorum derdimi anlatabileceğim kimse yok kötü hissettiğim için işe de gitmiyorum sürekli evdeyim ve uyuyorum ya da ağlıyorum kafamın içindeki ses hiç bi zaman mutlu olmıcaksın senin gibi biri karşına hiç çıkmayacak diyor ömrümün sonuna kadar tek yaşayıp sonra ölcekmişim gibi geliyor hayatıma birini almaya da korkuyorum zaten aynı şeyleri yasıcam diye iki türlü de çok zor ölmek çok cazip geliyo ama ona da cesaret edemiyorum annemi de düşünüyorum kahrolur napcagımı bilmiyorum

  • Cevaplandı

Merhaba,


Bu zor zamanlarda hissettiğiniz duyguları anlıyorum. Kendinizi yalnız hissetmek, içinizdeki olumsuz düşüncelerle mücadele etmek gerçekten zorlayıcı olabilir.


Öncelikle, bu duyguları paylaşabileceğiniz bir profesyonel ile görüşmen faydalı olabilir. Bir psikolog, duygularınızı anlamanıza, başa çıkma stratejileri geliştirmeniz konusunda size yardımcı olabilir.


Ayrıca, bu süreçte kendinize iyi bakmanız da önemli. Kendinize zaman ayırın, hobilerinize veya ilgi alanlarınıza yönelerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.


Unutmayın, her zaman bir çıkış yolu vardır ve yaşamında mutlu olabileceğiniz bir yol bulabilirsiniz.


Psk. Eslem Yılmaz

Cevaplanmış benzer sorular