Gerçekten seviyor muyum yoksa bir yanılgı mı?

Gizli Kullanıcı27 Nisan 2024 15:53

Sevgilimle güze bi ilişkimiz vardı öncesinde ayrılmıştık bundan bahsetmek istemezdi doğrusu bi kriz geçirmişti ama ben onu bırakmadım şımarıkça hareketlerimi bırakacağımı söyledim.

Geçen günlerde bir şey hakkında konuşurken bana ben bi ilişki yaşamaya müsait miyim bilmiyorum çok uzun süre depresyonda yalniz kaldim artik aileme bile iki günden fazla katlanamıyorum sana da dedi.Hatta beni ilişkideyken flört aşamasındayken manipüle ettiğini söyledi evlilik konusunda falan.

Önceki ayrılmamızda kafamda bitirmiştim sen yalvarınca denemek istedim ama olmadı dedi. Çok kırıldım çünkü bu ayriliktan bir süre sonra beni bırakma lütfen sensiz yapamadim olduramadım demişti. Kendi depresif yalnız alanındsn çıkmak istemiyo beni sevdiğini hissediyorum dönmesini istiyorum ama o ilişkiyi ilk başta öyle bi yönlendirdi ki doğrusu kendi kendine yapamayacağını anladı.

1.5 haftadır ayrı sayılırız onu seviyorum ve onunla iyi bir geleceğimiz olacağını hissediyorum onu iyileştirebileceğimi biliyorum o da biliyo ama bana gelmiyo bu kadar duygularını uçta yaşayıp beni bırakması üzdü ne yapmalıyım bilmiyorum gidip düzgünce onu sevdiğimi onsuz olmak istemediğimi söylemek istiyorum ama yine ilişkinin dengesi onun lehine kayacak o çok çabuk vazgeçiyo hiç çabalamıyo bir erkeği nasıl harekete geçirebilirim bilmiyorum doğrusu tek bildiğim onu sevdiğim kimseyle onun gibi olmayacağı her saniye onu düşünüyorum

  • Cevaplandı

Öncelikle merhaba,


Burada gözüme takılan en önemli nokta "iyileştirebileceğimi biliyorum" cümlesi. İlişkiler iyileştirebilir, insanlar değil. Burada sizin aldığınız iyileştirmek ve onun iyileşmesini teraziye koyduğumuzda ilişkinin dengesi alt üst olmuş gibi duruyor. Bu durumda, ilişkinizi değerlendirmek adına şunu yapabilirsiniz:


Neden bu ilişki içerisinde kalmak istiyorsunuz bununla ilgili mümkünse on veya ondan fazla neden bulmanızı ve neden bu ilişki içerisinde kalmak iyi değil bununla ilgili on veya ondan fazla neden yazabilirsiniz.


Bu size dışarıdan bir göz olarak bakmakta yararlı olabilir. Hem kendi ihtiyaçlarınızı gözetmek hem de sınırlarınızı anlamak açısından bu çalışma sizlere katkı sağlayacaktır. Eğer hala daha bu konu sizi zorlarsa profesyonel bir destek almanızı öneririm.


Sağlıklı günler dilerim.