Hiç bir şey yokken kendimi ağlarken buluyorum

Gizli Kullanıcı10 Mayıs 2024 10:59

Kendimi son 4 haftadir çok kötü hissediyorum içim de bir sıkıntı endişe huzursuzluk var sebepsizce ortada hiç birşey yokken kendimi ağlarken buluyorum nedensizce ne yapacağımı bilmiyorum fazla geriliyorum durduk yere vücudumda titremeler meydana geliyor keyif almıyorum bazı şeylerden

  • Cevaplandı

Merhaba, sürekli mutsuzluk, keyifsizlik ve ağlama hissinin sebebi depresyondur. Kişi depresyonda ise kendini her zaman mutsuz hisseder.

Devamlı ağlama isteği duyan kişi hep stres ve üzüntü içinde yaşıyor demektir.

Aşırı stres kişide uykusuzluk, sindirim sorunları, kalp çarpıntısı, saç dökülmesi, baş ağrısı gibi pek çok bedensel belirtiler gösterir. Sürekli ağlama isteğine neyin yol açtığı araştırılmalıdır.

Her insan zaman zaman ağlama isteği duyar. Ağlamak, üzüntü ve hayal kırıklığı gibi durumlarda ortaya çıkan insani bir tepkidir.

Ağlamak, duygusal stresi azaltır. Fakat ağlama isteği sürekli ise bu durum normal değildir.

Geçmişe takılı kalan insanlar yaşadıklarını zihninde tekrar tekrar canlandırarak kendilerine üzüntü ve acı vermeyi sürdürür. Bu durum ise ağlama nöbetleriyle sonuçlanır. Olaylara negatif bakış açısıyla yaklaşmak ve iç dünyada karamsarlık hakimdir. Kişi en ufak sorunları büyütüp, aşılamayacak problemler yaşadığını düşünebilir.

Sürekli ağlama isteğiyle birlikte alınganlık, uyku sorunları, aşırı kilo kaybı veya kilo artışı, abartılı tepkiler verme ve motivasyon kaybı görülebilir.

Sürekli ağlama isteği geliştiğinde hobilere yönelmek, günlük tutmak, sizi eleştirmeyen ve yargılamayan insanlarla dertleşmek, sevdiklerinizle vakit geçirmek, çeşitli eğitimlere, kurslara, seminerlere katılmak, dengeli beslenmek, yeterli uyumak, bol bol egzersiz ve açık havada yürüyüş yapmaya özen gösterebilirsiniz.

Ayrıca rahatlatıcı bitki çayları, yoga, meditasyon ve nefes egzersizleri gibi tekniklerden faydalanabilirsiniz. Sevgiler.

Cevaplanmış benzer sorular