İlgisi azalan erkeğe nasıl davranılmalı

Gizli Kullanıcı29 Nisan 2024 22:13

2 senelik bir ilişkimiz var. Uzak mesafe ilişkisi olduğu için 3 kere buluştuk. Şuanda polis akademisinde eğitimde ilk başlarda gayet normaldi müsait oldukça arıyordu 2 dk da olsa sesimizi duyuyorduk güzel sözler söylüyordu şuan çok değişti 2 kere izne geldi görüntülü konuşmadık çok nadir sesli konuştuk 5 dk falan, ilgisi azaldı eskisi gibi güzel sözler iltifatlar yok.

Egitimdeyken bana ailem seni istemiyor diye yalan söyledi 2 saat sonra arayıp özür dilerim burası çok zor insan herşeyi düşünüyor bana olan sevginin azaldığını hissettim ondan böyle birşey yaptım dedi. Ben onun hep yanında olmaya çalıştım her zaman destek oldum yapabileceğine inandırdım zorlandığını bildiğim için üzerine gitmedim affettim ama bize olan inancım azalmaya başladı. Sonrasinda defalarca öyle birşey var mı diye sordum yemin ederim öyle birşey yok dedi.

Aradan 1 ay geçti soğuk davranmaya başladı bunu ona defalarca söyledim fakat egitimden dolayı olduğunu insan orda duygusuz oluyo ben artık böyleyim diyo senlik birşey yok sana olan sevgim aynı dedi eski neşesi yok şakaları yok eskisi gibi konuşup sesini duyamıyorum göremiyorum bile 2 ay olmuş görüntülü konuşmuyoruz sorduğumda ailem izne geldiğimde bırakmıyorlar müsait değilim diyor. Böyle olduğu zaman kendimi kötü degersiz hissettiğimi, müsait olma zamanını kendisinin yaratmasını söyledim fakat olmuyor çok üzülüyorum ne yapabilirim?

  • Cevaplandı

Merhaba,


Bu durum oldukça zorlayıcı ve duygusal olarak yıpratıcı olabilir. Öncelikle, kendi duygularınıza ve sınırlarınıza odaklanmanız önemlidir. Partnerinizin davranışları sizi değersiz hissettirse de, kendinizi önemseyip kendi ihtiyaçlarınıza odaklanmalısınız.


İlişkide yaşanan bu değişiklikler insanı gerçekten üzebilir ve değersiz hissettirebilir.


Partnerinizin eğitim sürecindeki zorlukları anlayışla karşılamanız ve destek olmanız çok önemli. Ancak bu süreçte kendi duygularınızı da göz ardı etmemelisiniz.


Öncelikle, partnerinizle açık ve net bir şekilde iletişim kurmaya devam etmelisiniz. Onun duygularını ve yaşadığı zorlukları anlamak için empati göstermeye çalışabilirsiniz. Ancak kendi duygularınızı ve sınırlarınızı da net bir şekilde ifade etmekte çekinmeyin. Kendinizi kötü ve değersiz hissettiğinizde bu duyguları partnerinizle paylaşabilir ve nasıl hissettiğinizi açıkça anlatabilirsiniz.


Ayrıca, ilişkinizin geleceği hakkında net bir konuşma yapmanız da önemli olabilir. Partnerinizin duygularını ve ilişkinizin nereye gittiğini net bir şekilde öğrenmek, size iç huzuru sağlayabilir. Eğer ilişkinizin devam edip etmeyeceği konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, bu konuda profesyonel destek almayı düşünebilirsiniz. Bir psikolog ile konuşarak duygularınızı ve düşüncelerinizi daha derinlemesine ele alabilirsiniz.


Son olarak, kendinize olan değeri kaybetmemek için kendi ihtiyaçlarınıza da önem vermelisiniz. Kendinizi mutlu eden aktivitelere zaman ayırmak, kendinize iyi bakmak ve kendi değerinizi hatırlamak önemlidir.


Unutmayın ki, ilişkinde yaşanan zorluklar sizin değerini azaltmaz, sadece ilişkinin bir parçasıdır.


Psk. Eslem Yılmaz

alinti

İlişkimin devam edip etmeyeceğini şuan kestiremiyorum önceden olsa direk evlilik derdim ama şuan kesin bir cevabım yok maalesef

Cevaplanmış benzer sorular