Romantik İlişkiler

ilişkide çok dengesizim ne yapmalıyım

helin6 Haziran 2024 16:42

merhaba benim uzun zamandır bir ilişkim vardi uzun solukluydu ve her şey harika ilerliyodu fakat zamanla yalanlar soyledigini ogrendim ( babasinin işleriyle alakalı yalanlar ve ailesiyle alakalı bir yalan söylemişti ) ama yine de devam ettim daha sonrasin da kıskançlıklar başladı ve beni baskilamaya başladı hatta benden suphlenmeye bile baslamisti en ufak şeyde benden şüpheleniyordu ben bu tartışmalardan bikmistim ve ilişkiden uzaklaşkistim böyle olunca da artık çevremdeki erkekler ilgimi çekmeye basladi biliyorum yaptığım çok yanlış zaten sonra ilişkiyi bitirdim ona yanlış yapmamak adına ama hislerim bittiğine emin olduğum adamı özlüyorum şu an onunla konuşmak ve vakit gecirmek istiyorim onunlayken de bu şekilde yoğun hissetmiyorum ne yapmalıyım lütfen bana yardım edin

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Selam değerli danışan, ilişkinizde yaşadığınız zorlukları anlamak ve onları çözmek için cesur bir adım atmışsınız. İlişkinizdeki güvensizlik ve baskı hislerinin sizi rahatsız etmesi son derece anlaşılabilir. İlişkiyi bitirme kararınızda kendinize ve duygularınıza olan saygınızı takdir etmeliyiz.

Ancak, şu anda hissettiğiniz boşluk ve özlem normaldir. Uzun süre birlikte olduğunuz biriyle olan bağlarınızı koparmak kolay değildir. Öncelikle, kendinize zaman tanıyın. İlişkinin sona ermesinin ardından duygusal bir iyileşme sürecine ihtiyacınız olabilir.

Bir sonraki adım olarak, kendinize odaklanın. İlişkinizin bitmesiyle birlikte, kişisel gelişim ve iyileşme için zaman ayırabilirsiniz. Hobilerinizle ilgilenin, arkadaşlarınızla zaman geçirin ve kendinizi keşfedin. Kendinizi daha iyi tanıdıkça, geçmiş ilişkinizin eksikliklerini ve olumlu yanlarını daha net görebilirsiniz.

Ayrıca, eski partnerinizle iletişim kurma isteğiniz normaldir, ancak bu iletişimi başlatmadan önce, duygularınızı ve niyetlerinizi netleştirmeniz önemlidir. Onunla konuşmak istemenizin nedenlerini ve bu iletişimin size ve ona ne getireceğini düşünün. İletişime geçmeden önce duygusal durumunuzu değerlendirmek önemlidir, böylece kararlarınızı daha sağlam temellere oturtabilirsiniz.

Son olarak, duygusal desteğe ihtiyacınız varsa, bir terapist veya yakın arkadaşlarınızdan yardım almayı düşünebilirsiniz. Duygusal olarak karmaşık bir dönemden geçiyorsunuz ve bu süreçte sizi destekleyecek insanlara ihtiyacınız olabilir.

Hep hatırlamamız gereken konu şu ki; duygusal iyileşme zaman alır ve kendi hızınızda ilerlemeniz önemlidir. Kendinize şefkatli olun ve zamanla daha güçlü ve daha mutlu bir şekilde ilerleyeceğinizi unutmayın olur mu?

Duygularınızı inkar etmeyin, onlarla yüzleşin. İlişkide dengeyi sağlamanın en önemli yolu iletişimdir. Partnerinizle duygularınızı ve düşüncelerinizi paylaşın. Açık ve dürüst iletişim, sorunları çözmenin anahtarıdır.

Kendi içinizde ve ilişkilerinizde denge yakalamanızı diliyorum.

Sağlık dileği ve sevgilerimle...