İlişkiler depresyon anksiyete

Gizli Kullanıcı4 Mayıs 2024 04:40

Bende anksiyete bozukluğu varr ver herzman yanlız kalma ailevi sorunlarım varrr özgüvensizim çok sinirliyim kimseye kızmıyorum sadece kendimden çıkarıyorum kimseyi kolay kolay kiramiyuorim ilişkimdee sorunlarım varrr kimseyle kolay kolay ilişki yada bı sosyal iletişim kuramiyorum kendimi beğeniyorum herzman dişlandigimi düşünüyorum en çokta kendimden nefret ediyorum bunların tek geçerli sebebin merak ediyorum

  • Cevaplandı

Merhaba,


Anksiyete bozukluğu, özgüven eksikliği, ailevi sorunlar, sinirlilik, ilişki sorunları, sosyal iletişim zorlukları ve kendinize karşı olumsuz düşünceler yaşamanız gibi konular birlikte ele alındığında altında yatan nedenler oldukça karmaşıktır ve detaylı bir değerlendirme gerektirir.


Bu durumların tek bir geçerli sebebi olmayabilir; genellikle birçok faktörün bir araya gelmesiyle gelişebilirler. Ancak, bu durumlar genellikle çocukluk dönemi deneyimleri, kişilik özellikleri, genetik faktörler, biyolojik faktörler ve yaşam deneyimleri gibi birçok etkenin etkileşiminden kaynaklanır.


Bu nedenle, bu durumları anlamak ve detaylı bir değerlendirme yapılması için bir psikoloğa veya psikiyatriste başvurmanızı öneririm.


Psk. Eslem YılmazCevaplanmış benzer sorular