ilişkimi nasıl düzeltebilirim?

Gizli Kullanıcı1 Mayıs 2024 13:45

sevgilim bazen erkek arkadaşıymışım gibi davranıp öyle şakalar yapıyor ve konuşuyor sevgilisi gibi hissedemiyorum mesajlarda sık yaşıyorum bu davranışı ama yüz yüze daha yumuşak oluyor oda yine bazen konuşmaya başladığımda pek bir şey demiyor tripli soğuk davranıyor rahatsız olduğum şeyleri söylerken o yüzden hep içime atıyorum ama zarar veriyor bana , ne yapmam gerekiyor bu konuda uyku uyuyamaz oldum. mesajlaşırken pek anlaşamıyoruz. onu rahatsız ediyor gibi geliyor bu da özgüvenimi düşürüyor. ne yapabilirim...

  • Cevaplandı

Merhaba,


Öncelikle, duygularınızı önemsizleştirmemelisiniz. Hisleriniz ve rahatsızlıklarınız önemlidir ve bunları ifade etmek sizin hakkınızdır.


Bu durumu çözmenize yardımcı olabilecek adımlar:


1- Açık iletişim: Duygularınızı açıkça ifade edin. Ona ne hissettiğinizi ve bu davranışların sizi nasıl etkilediğini anlatın. Onun da düşüncelerini ve neden bu şekilde davrandığını anlamanıza yardımcı olabilir.


2- Empati: Onun bakış açısını anlamaya çalışın. Belki de bu şekilde davranmasının arkasında farklı bir neden vardır. Empati kurarak daha derin bir iletişim kurabilirsiniz.


3- Sınırlarınızı belirleyin: Hangi davranışları kabul edebileceğinizi ve hangilerinin sizi rahatsız ettiğini net bir şekilde belirleyin. Sınırlarınızı açıkça ifade ederek, onun da sizi daha iyi anlamasını sağlayabilirsiniz.


4- Profesyonel Destek: Eğer iletişimde yaşadığınız sorunlar devam ederse, bir çift terapistinden yardım almayı düşünebilirsiniz. Profesyonel rehberlik, ilişkinizi güçlendirmenize yardımcı olabilir.


Bu adımlarla, duygularınızı ifade etmek konusunda daha rahat hissedebilir ve ilişkinizi daha sağlıklı bir şekilde yönlendirebilirsiniz.


Psk. Eslem Yılmaz

Cevaplanmış benzer sorular