Romantik İlişkiler

Kalbimde sevgi hissedemiyorum

Gizli Kullanıcı18 Mayıs 2024 13:59

Kolay gelsin hocalarım, benim sorum şu benim iki ay sonra düğünüm var ama karşımdaki insan arkadaşım gibi seviyorum, ona karşı yüksek sevgi beslemiyorum, fiziksel beğenmeme olarak olabilir evlilikten bu sebeple korkuyorum. Ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim .

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Selam değerli danışan, evlilik kararı büyük bir adımdır ve bu kararı verirken duygularınızı ve düşüncelerinizi dikkate almanız önemlidir.

Karşıdaki kişiyle olan duygularınızı sorguluyorsanız bu noktada yapmanız gerekenler şunlar olabilir:

Duygularınızı iyi anladığınızdan emin misiniz? Karşıdaki kişiye olan duygularınızı gerçekten anlamaya çalışabilirsiniz. Ona karşı nasıl hissettiğinizi ve evliliğinizi etkileyebilecek herhangi bir belirsizlik veya endişenizi önce kendi içinizde belirleyin lütfen.

Sonra karşı tarafa açık ve dürüst olmak önemli. Karşıdaki kişiyle duygularınızı açıkça paylaşın. Evlilik öncesinde, ilişkinizin her iki tarafı için de önemli olan açık ve dürüst iletişim kurmak büyük önem taşır.

Birlikte terapiye gitmeyi düşündünüz mü? Bu tür belirsizliklerle başa çıkmak için çift terapisi veya bireysel terapi gibi destek almayı değerlendirebilirsiniz. Bir terapi süreci, duygularınızı anlamanıza ve evlilik öncesinde yaşadığınız korkuları ele almanıza yardımcı olabilir.

Evlilik öncesi danışmanlık almak, evlilik öncesi dönemde ilişkinizi güçlendirmenizi ve olası sorunları ele almanızı sağlar.

Kendi ihtiyaçlarınızı ve değerlerinizi anlama fırsatı verildi mi? Bunları anlamak, evlilik kararı verirken size rehberlik edebilir. Karşıdaki kişiyle olan ilişkinizin bu ihtiyaçlarınızı ve değerlerinizi karşılayıp karşılamadığını gözden geçirin.

Son olarak, evlilik kararı kişisel bir tercihtir ve sadece sizin kararınızdır. Kendinizi ve ilişkinizi dikkatle değerlendirmeye özen gösterin ve en uygun olanı yapmaya karar verin. Her durum farklıdır ve sizin için en iyi olanı belirlemek için başka örneklerle kıyasa girmekten kaçının lütfen.

Sizi tamamlayan ve mutlu eden bir evlilik diliyorum.

Sağlık dileği ve sevgilerimle...