kıskançlığımı ve güven problemimi nasıl çözebilirim?

Gizli Kullanıcı1 Mayıs 2024 13:00

sevgilime güveniyorum fakat bazen karşı cinse farklı davranıyor flörtöz şekilde ama o fark etmiyor normal arkadaş olarak düşünüyor bende rahatsız oluyorum çünkü benimle böyle değil normal bir sohbetimiz yok artık birbirimizi seviyoruz ama karşı cinsle konuşsa bile çok kıskanıyorum ve bu bana zarar veriyor nefes alamaz halde oluyorum ne yapmam gerek

  • Cevaplandı

Merhaba,


Sevgilinizle yaşadığınız bu durum oldukça zorlayıcı olabilir.


Bu konuda uygulamanızı önerebileceğim bazı adımlar:


1- Duygularınızı İfade Edin: Sevgilinize, onun karşı cinse olan davranışlarından rahatsız olduğunuzu ve bu durumun size nasıl hissettirdiğini açıkça ifade edin. Ancak bunu yaparken suçlayıcı olmamaya dikkat edin.


2- Empati Kurun: Sevgilinize, onun bakış açısını anlamaya çalışın. Belki de o, karşı cinsle olan samimi davranışlarının size zarar verdiğini düşünmüyor olabilir.


3- Sınırlarınızı Belirleyin: İlişkinizde kabul edilebilir sınırları belirleyin ve sevgilinizle bu konuda anlaşın. Sizin için rahatsızlık veren davranışları net bir şekilde ifade edin.


4- İlişkinizi Değerlendirin: Bu durum, ilişkinizin genel sağlığı hakkında bir uyarı işareti olabilir. İlişkinizi ve partnerinizle olan iletişiminizi gözden geçirin.


5- Profesyonel Destek Alın: Eğer bu durum sizi çok fazla etkiliyorsa, bir ilişki terapistinden destek almayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde, duygularınızı daha sağlıklı bir şekilde yönetmeyi öğrenebilir ve ilişkinizi güçlendirebilirsiniz.


Psk. Eslem Yılmaz

Yorumlar

Gizli Kullanıcı

teşekkürler:)

Cevaplanmış benzer sorular