Psikoloji

Kız arkadaşım halüsinasyon görüyor

Gizli Kullanıcı17 Mayıs 2024 16:33

Öncelikle Merhaba efendim şimdi şöyle ya benim kız arkadaşımda kafasının içinde bir ses var ve bu ses piskopat bir ses onu yönetimiyor karşıdaki kişinin ona yaptığı kötü davranışları onun yüzüne vuruyor ve halüsinasyon görüyor herkesin üzerine duman görüyor ailesi hariç ve ailesi hariç kimseye güvenmiyor halüsinasyon çocukluktan beridir varmış ve her akşam saat 3 te uyanıyor ve galiba uyku felci geçiriyor bu tam olarak hangi piskolojik rahatsızlık?

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Tanılar birebir öyküyü almadan, yüz yüze görüşmeden veya psikiyatrik bir değerlendirmeden koymak yanlıştır. Psikologlarda tanı koyma yetkisine sahip değildir. Fakat talebinizi şöyle yorumluyorum; kız arkadaşım bir zorluk yaşıyor ve ben bunu anlamlandıramıyorum. Kız arkadaşınızın bir psikiyatrik değerlendirme alması gerekiyor ve bu değerlendirme ardından ilaç kullanımı veya terapi yönlendirmesi yapılacağını düşünüyorum. Onun için ve sizin için zorlayıcı bir durum. Bu durumu netleştirmeniz hem onun sağlığı hem de sizin sağlığınız için daha iyi olacaktır.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Beraber olduğum kişi bakire olmadığımı öğrendi

32yasinda bayanim sevgilim 36yasinda farklı şehirlerdeyiz.yillar önce istemeyerek bir ilişki yaşadım sonrasında isteyerek birlikte olduğum kişiler oldu daha sonra bu hayatı tamamen bırakıp dine yonelip hayatımı değiştirdim.internetten biriyle tanıştım o da benim gbiydi ve her konuda birbirimizin ikizi gbiydik 2 ay kurban olayım, Allah seni başımdan eksik etmesin diye iltifatlarla yaşadım asla acaba demedim onun için. gerçekten mükemmel biriydi. Hemen evlilik hazırlıklarına başladı ailesine söyledi kartlarını açık oymadi yani.Lakin ben bakire degildim amacım bunu saklamak değil sadece otelemekti ve onunla birseyler yaşadık o an anlatmak istedim onun için yaşadım zaten ama o anlamamışı oynadi ama yüzü düşmüştü aksi gbi kan da gelmişti regl degildim sanırım damar çatlaması falan oldu.sehrime geldiğimde biraz kafamı topladığımız söylerim dedim sustum ve döndüm.o daha öncesinde ne yasadiysan kabulüm diyorsun ama ben diyemedim. Yani onu kandırmış salak yerine koymuş sanki bu iş olmuş da üzerine kalmak istiyormusum gibi gelişti olaya değil yalan söyleyip sakladığım için ayrıldı. Engelledi defol git dedi dinlemedi.onun şehrine gittim ozur diledim asilce veda ettim ağlayıp sizlanmadim defolup gidiyorum istediğin gbi dedim. kendi şehrime dönene kadar engelli kaldırdı eve geldim engelleyebilirsin dedim. Istemiyorum guvenemem bizden olmaz bitti demelerine devam etti ama engellemedi ve ilk günler hiç girmiyordum şimdi günde Bi kez iki kez anca giriyor watsapa.İyi kaliteli güvenilir kendi işinde gücünde biri kadın peşinde koşma dönemlerini çoktan aşmış biri ve ben onu geri kazanmak istiyorum.Ne yapmaya çalışıyor ve en önemlisi ben onu kaybetmemek için ne yapmalıyım?