• Anasayfa
  • Sorular
  • Kız arkadaşım yalan söyleme hastalığım olduğunu söylüyor
Romantik İlişkiler

Kız arkadaşım yalan söyleme hastalığım olduğunu söylüyor

Gizli Kullanıcı21 Mayıs 2024 17:53

Merhaba kız arkadaşım yalan söyleme hastalığım olduğunu ve bu konuda destek almam gerektiğini söylüyor bende bundan kuşkulanmaya başladım ve bir bilene danışmak istedim Acaba onun söylediği gibi bir insan mıyım bunu nasıl anlayabilirim ve ne yapmam gerekir

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Bu konu ile ilgili olarak öncelikle kız arkadaşınızla açık ve net bir şekilde konuşmayı deneyebilirsiniz. O sizin hangi durum ve konularda yalan söylediğinizi düşünüyor ve neden? Bu soruları kendisine sorabilir ve konunun doğrusunu sizinle paylaşmasını isteyebilirsiniz. Kız arkadaşınız örnekleri verdiğinde siz de kendi hatırladıklarınızla kıyaslama yapabilirsiniz. Sizin söyledikleriniz ve kız arkadaşınızın paylaştıkları birbiriyle uyuşuyor mu diye bunun üzerine düşünebilirsiniz.

Kız arkadaşınıza hangi sıklıkla bu davranışı gösterdiğinizi sorabilirsiniz. Sürekli olarak mı, günlük konuşmalarda mı yoksa sadece önemli konularda mı?

Ayrıca, neden böyle bir davranışı gösterdiğiniz üzerine detaylı bir şekilde düşünebilirsiniz. Örneğin, sorumluluklardan kaçmak için mi, tartışmaya neden olmamak için mi yoksa günlük hayatta bir şeyleri farklılaştırarak söylemeye alıştığınız için mi? Bunları belirleyebilirsiniz. Bulunduğuz durumu değiştirmek için, sonucu ne olursa olsun yaptığınızın davranışın sorumluluğunu alabilir ve açık iletişim kurarak kendinizi daha iyi ifade etmeye çalışabilirsiniz.

Eğer sürekli olarak farkında olmadan doğruları çarptırarak söylediğinizi fark ettiyseniz bir uzmana danışmakta fayda vardır.


Sevgilerle,


Uzm. Psk. Ayşegül ERİM 

Cevaplanmış benzer sorular