Psikoloji

Küçüklüğümden beri aynı rüyaları görüyorum

Gizli Kullanıcı1 Haziran 2024 18:43

Küçüklüğümden beri aynı rüyaları görüyorum ve bu rüyalardan korkarak veya nefes nefese uyanıyorum uyandığımda hiçbir yere dokunamıyorum çünkü derim fazla inceymiş ve üstümdeki battaniye çok ağırmış kemiklerim kırılacak gibi hissediyorum tedirgin bir halde oluyorum rüyanın içeriği hep aynı oluyor ama hatırlayamıyorum korkarak uyandığımda hiçbir yere dokunamıyorum ve nefesim titriyor

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Her gün aynı rüyayı görüyor olmak ve bunu hatırlamamak hem zorlu hem de önemli bir konuyu işaret ediyor olabilir. Öncelikle hızla bir nörolojiye uğramanızı tavsiye ederim. Nörolojiden gerekli testler ve görüşler aldıktan sonra sizleri daha sağlıklı bir şekilde yönlendirme yapacaklardır. Çünkü aynı rüyayı görüyor olmak başka bir problemin işareti sayılabilir.


Dokunamamak, her şeyin ağır geliyor olması bunlar size ne ifade ediyor? Bunların ne ifade ettiğini sesli veya yazılı şekilde kendinize dürüstçe açıklayın. Bu sizin hayatınızda herhangi bir travma ile ilişkili olabilir mi? Eğer böyleyse nöroloji ve psikiyatri değerlendirmesinin ardından bir psikolojik destek alıyor olmanız kıymetli olacaktır.


Sağlıklı günler dilerim.

Psikolog Merve Ulusoy