Manipüle edilmemek için ne yapmak gerek

Gizli Kullanıcı29 Nisan 2024 05:55

Hiçbir ilişkim düzenli ilerlemiyor sağlıklı olmuyor hep biyerden sonra sinir patlamalarım kalp kırmalarım başlıyor bana bir gün istediğim ilgiyi göstermezse sanki beni aldatıyormuş gibi düşünüyorum beni sevmiyormuş gibi bundan kaynaklı da toksikleşiyorum kendimi durdurmak için elimden geleni yaptım aylarca ama hala aynı değişen bişi yok sanki hep kullanılıyormuşum gibi hissediyorum bilmiyorum manipüle mi ediliyorum yoksa bende mi problem bilmiyorum

  • Cevaplandı

Merhaba,


Bu duyguları yaşamak gerçekten zor olabilir. İlişkilerdeki düzensizlikler ve duygusal patlamalar genellikle derin köklerden kaynaklanır.


İlk adım olarak, duygularınızı anlamak ve kabul etmek önemlidir. Sonra, bu duyguların kaynağını anlamak için bir terapiste danışabilirsiniz. İlişkilerdeki desenleri görmek ve sağlıklı iletişim becerileri geliştirmek yardımcı olabilir.


Ayrıca, kendinize olan güveninizi artırmak için bireysel terapi de faydalı olabilir.


Unutmayın, sağlıklı ilişkilerde mutluluk ve huzur hissi ön plandadır, kendinizi değersiz hissettiğiniz bir ilişkide kalmak size zarar verebilir.


Psk. Eslem Yılmaz

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Takıntı mı hazmedeme mi sevgi mi

19 aylık bi ilişkiden cıktım 11,5 aydır ayrıyız toplam 3 3,5 yıldırda tanısıyoruz o benden ayrıldı aslında toxic ama güzel bir ilişkiniz vardı onunla çok güzel anılar biriktirdik kimseyi degil sadece onu yanımda istiyordum aynı sekilde oda öyle düşünüyordu bir gelecek düşünüyorduk her seyden bile vazgezmeyi göze almıstık ama sonunda beni bıraktı suan hala benden ayrıldıktan sonraki yasamını sürekli olarak takip ediyorum benden sonra ne yapıyor ne ediyor kimlerle birlikte oluyor sürekli olarak stalklıyorumaslında hesabı acık olup olmamasından kaynaklı degil veya umrumda olup olmamasından da kaynaklı bir sey degil ama sadece merak ediyorum inanın umrumda degil o bensiz mutlu biliyorum en azından öyle görünüyor ama her yeni biriyle çıkınca bu beni asırı üzüyor zaten ani duygu degisimleri yasayan biriyim bu durum beni daha cok yıpratıyor gelecegime odaklanmak istiyorum ama bir sekilde tekrardan aklıma geliyor alısmaya calısıyorum onun yokluguna ama olmuyorher yeni biriyle konusmaya basladıgımda eninde sonunda onunla baglantılı bir sekilde bitiyor tekrardan birlikte olmak istiyorum ama her sey eskisi gibi olmicak bunu biliyorum ve farkındayım kendimi üzecek seylerde yapmak istemiyorum ama duygu bu engel olamıyor insan her sey üst üste geliyor kendimi iyi hissetmiyorum onun böyle davranısları bana tek bir bakışı beni yerle bir etmeye yetiyor bana bir tavsiye verebilir misiniz gercekten bu durumdan kurtulmak istiyorum