Manipüle edilmemek için ne yapmam lazım? Bir de takıntıdan nasıl kurtulabilirim?

Gizli Kullanıcı29 Nisan 2024 19:09

Benimle olmak istemeyen ama bana değer verip, seven birisi ile dört aydır konuşuyoruz. Sevgililik gibi şeyler istemediğinden dolayı ve çabalarım sonucu yorularak bunalıma girdim. Kendisinden vazgeçemiyorum sadece fotoğraflardan ve sesinden gördüğüm halde yanına uzağa gideceğim görmeye. Ama kırgın kırgın hiçbir şey olmayacağımızı bilerek gideceğim. Hiçbir şey gelmiyor elimden beynim durdu. Lütfen bana yardımcı olun hiç sağlıklı düşünemiyorum.

  • Cevaplandı

Merhaba,


Bu süreçte hissettiğiniz duygular oldukça karmaşık ve yoğun olabilir. Öncelikle, bu durumu yaşamanız oldukça normal ve anlaşılabilir bir durum. Kendinizi böyle hissetmek, hayal kırıklığı ve üzüntü duymak, insan olarak doğal tepkilerdir. Bu süreçte kendinizi suçlu hissetmemeniz önemli. 


Bu durumu aşmak için adım adım ilerlemek ve kendinize zaman tanımak önemli. Bu süreçte duygularınızı ve düşüncelerinizi ifade etmek, bir destek almak faydalı olabilir. Bir psikolog ile görüşmek, duygularınızı daha iyi anlamanızı ve nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenmenizi sağlayabilir. Ayrıca, kendi ihtiyaçlarınıza odaklanmak, kendinize zaman ayırmak, hobilerinize yönelmek ve sosyal destek almak da yardımcı olabilir. 


Bu süreçte kendinize nazik olmayı ve kendinize zaman tanımayı unutmayın. Duygularınızın geçici olduğunu ve zamanla daha iyi hissedeceğinizi hatırlayın.


Psk. Eslem Yılmaz