• Anasayfa
  • Sorular
  • Mastürbasyon yaparken sevgilimi başka kadınlarla hayal ediyorum
Psikoloji

Mastürbasyon yaparken sevgilimi başka kadınlarla hayal ediyorum

Gizli Kullanıcı18 Mayıs 2024 03:08

Mastürbasyon yaparken sevgilimi başka kadınlarla hayal ediyorum kıskançlık duygusu ile beraber zevk duygusu alıyorum psikolojik olarak kendimi yıprattığımı biliyorum ama neden kaynaklanıyor bilmiyorum ciddiyiz ve şu an nişanlıyız, başka kadınlara bakmasından bile nefret ederken hayal kurarken başka kadınlarla düşünüyor normal mi?

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Herkesin cinsel fantezileri farklıdır. Bu durum sizi rahatsız etmesine rağmen yapmaya devam ediyorsanız olumsuz düşünceleri tekrarlayan durumlardan bahsedebiliriz. Burada cinsel fanteziniz tam olarak bir cinsellik dürtüsü ile ilgili olmayabilir. Bu durum sanki sizin tekrarlayan ve durduramadığınız düşünceleriniz ile ilgili çünkü başka kadınlara bakmasından bile rahatsız oluyor olmanız düşüncelerinizin sizi rahatsız eden bir boyutta olduğunu gösteriyor. Peki tekrarlayan düşünce kalıpları ile neler yapabilirsiniz?


Öncelikle bu durumun nerede, ne zaman, nasıl olduğunu tespit ediyor olmanız. Bir tespitiniz masturbasyon yaparken evet fakat yazdığınız kadarı ile bir başkasına bakıyor olmak bile aslında sizin için tekrarlayıcı bir düşünce. Buradaki duygu ne? Aslında kıskançlık. Peki bu kıskançlığı puanlasanız kaç verirseniz 10 üzerinden 10 çok, 1 az olacak şekilde? Eğer +7 üzerindeyse bu kıskançlık duygusu ile çalışıyor olmanız gerekir. Peki şunu da diyebilirsiniz, benim derdim kıskançlık değil, fantezi düşüncelerimle yola çıktığımız tekrarlayan düşünceler? Peki bu tekrarlayan düşünce kalıpları başka nerelerde oluyor, sizi ne tetikliyor, bunları tek tek tespit edin ve bir hafta kendinizi gözlemleyin. Bu durum, belki de travmatik bir anı ile ilişkili olabilir. Geçmiş yaşantı ve deneyimleriniz kıskançlık ile fantezi dünyanızı etkiliyor olabilir. Elbette burada yazdıklarım sadece sizin yazınıza karşı çıkarmaya çalıştığım birkaç tahmin. Fakat bu kıskançlık ilişki dinamiklerinizi etkileyen bir boyutta ve fantezi dünyası sizi bunaltmış durumdaysa bir haftalık gözlemin ardından bir uzman desteği almanızı tavsiye ederim.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy

Cevaplanmış benzer sorular