Aile

Nasıl daha sağlıklı bir birey olabilirim?

Gizli Kullanıcı18 Mayıs 2024 00:30

Kisaca yazmak gerekirse

1) gece uyumamak gunduz iki üçlere kadar uyumak cok düşünmek

2) isimler yüzler dahil unutkanlik

3) 13 yil evli olmak ve cinsel anlamda hiçbir sekilde ve hiçbir zaman haz almamak

4) mutsuz olmak.

5) artik iyleşmek ve daha saglikli biri olmak istiyorum cocuklarim icin

  • Cevaplandı

  • Paylaş:

Merhaba,


Uykusuzluk bu saydığınız tüm süreçleri etkiler. Fakat bahsettiğiniz şeyler depresyon ile ilişkili olabilir. Bu sebeple önce unutkanlık kısmına odaklanalım. Bu durumun nörolojik olup olmadığının netleştirilmesi gerekir. O yüzden ilk tavsiyem; nörolojiye gidip bir kontrole girmenizdir. Eğer nörolojik bir durum yoksa psikiyatrist sevki veya değerlendirilmesi alınabilir. Buradan sonraki yönlendirme kıymetli olacaktır. Bu işlemleri yaptırmadan önce tam bir kan kontrolü yaptırmanız önemli olacaktır. Böylece sürecinize daha bütüncül bakabileceklerdir.


Şu an telefon şarjı gibi düşünün hayat enerjiniz ve dünyaya bakışınız %5 böyle bir durumda bazen kamera bile açamıyoruz. Siz ne cinsellikten keyif alırsınız ne de düşünmekten kendinizi alıkoyabilirsiniz. Çünkü hareket etmek bu şarj durumunda çok zor. Geriye sadece düşünmek kalır, düşünmekte uykuyu etkiler. Bu sebeple şarjınızın kaynağını bulmak gerekir. Neler sizi gülümsetir, neler sizi ayağa kaldırır, ne sizi harekete geçirir, bunları tek tek yazın. Yazmak sürecinize iyi gelebilir. Size iyi gelen hobiler, aktiviteler buluyor olmanız da kıymetli olacaktır. Her ne varsa şarjınıza iyi gelebilecek bunları tespit edin.


Sizi ayağa kaldıracak şeylerden biri çocuklarınız sizin ifadenizle fakat siz ne kadar iyi olursanız çocuklarınızda o kadar iyi olur. Siz oksijen maskenizi önce kendinize takın. Gerisi bir şekilde yola gelecektir. Umarım en yakın zaman da sağlığınıza kavuşursunuz.


Sağlıklı günler dilerim.


Psk. Merve Ulusoy


Cevaplanmış benzer sorular