Nasıl düzeltebilirim moddan düşmeyi? Bu olayın sebebi ne?

Gizli Kullanıcı6 Mayıs 2024 20:53

durup dururken moddan düşüyorum öfkeleniyorum insanlardan uzaklaşıyorum hayattan yaşamaktan bıkmışım hiç bir sey yapmak istemiyorum sadece telefonla ilgileniyorum hayat çok boş ve sıkıcı geliyor üstüme üstüme ne yapabilirim acaba çalışmak istemiyorum çalışmadığım zamanda bu sefer ben neden çalışmıyorum diyorum sebebi nedir acaba?

  • Cevaplandı

Merhaba,


Bu tür hisler, içsel memnuniyetsizlik veya ruh halindeki dalgalanmalarla ilişkilendirilebilir.Yani, kişi içsel olarak tatmin olmamış hissedebilir veya ruh hali değişkenlik gösterebilir.Böyle anlarda “Beni şu anda mutsuz eden şey ne,neden böyle hissediyorum” gibi sorular sorarak öncelikle anda kalıp farkındalığımızı yükseltmek olmalıdır. Bu dalgalanmaların sebebi duygusal zorluklar, stres ve baskı, içsel değerlerle uyumsuzluk olabilir.Bu duygularla başa çıkmak için duygularınızı kabul edin, yürüyüş veya yoga gibi fiziksel ve psikolojik olarak sizi rahatlatacak faaliyetlerde bulunun, duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin.Bunlar, daha tatmin edici bir yaşam sürmenize yardımcı olabilir.


Psikolog Ayten Çelikörs

Cevaplanmış benzer sorular

Romantik İlişkiler

Sevgilinin rahatsızlanması

3 senelik ilişkim var uzak mesafe ilişkisi şuan sevgilin polislik eğitiminde aramız iyi değil ben aynıyım fakat o çok değişti konuşmak istemiyor gibi sorduğumda birşey yok diyor eğitimden dolayı ben artık böyleyim diyor ilgisi sevgisi azaldı. Sormak istediğim şey şu sevgilim öncesinde de (eğitimde olmadan önce) bir baygınlık yaşadı öyle söyledi ve hastaneye gittiğinde doktor psikiyatriye gitmesini söylemiş böyle birseyin neden olduğunu bilmiyorum ikizler burcu ve çok düşünüp olayları çok büyüten biri ben ise balık burcuyum çoğu konuda sabır gösterip uzatmıyorum. Sevgilim şuan eğitimde ve geçen hafta mesaj attığımda ulaşamadım ve bana sonrasında hastanede olduğunu bayginlik geçirdiğini söyledi, gözlerimi hastanede açtım dedi. Doktor yine psikiyatriye gitmen gerekiyor demiş dekan ve doktor konuşmuşlar buna karar vermişler.Akademide yemeklerin iyi olmadığını ve kötü yapıyorlar yiyemiyorum diyordu eğitim de zorlu ondan olmuş olabilir mi yada bünyesi mi zayıf düşünüyor, zayıf biri ama dış görünüşüne göre güçlü biri. Psikiyatriye git demek ki birşey var senin için iyi olur dediğimde hayatım kararır mesleğim olmaz elimden alırlar dedi. Bu baygınlığı neden yaşıyor olabilir? dediğim gibi eğitimden öncesinde de evde 2 kere baygınlık geçirmiş ve hastaneye gitmiş psikiyatriye yönlendirmişler fakat o randevu alıp gitmiyor.